eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Boże Narodzenie: rodzinne święta z telewizją?

Boże Narodzenie: rodzinne święta z telewizją?

2009-12-21 11:54

Boże Narodzenie: rodzinne święta z telewizją?

Czy telewizja podczas Świąt... © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

75% Polaków potwierdza, że Święta to znakomity czas, aby wspólnie z najbliższymi obejrzeć ciekawy program lub film, a zdecydowana większość (87%) deklaruje, że w okresie między Świętami a Sylwestrem chętnie zasiada przed telewizorem. Choć lubimy "Szklaną pułapkę" i darzymy sympatią "Kevina samego w domu", to jednak zdecydowana większość widzów (ponad 70%) jest niezadowolonych z faktu powtarzania co rok tych samych filmów i programów w dni świąteczne. To konkluzje z badania przeprowadzonego przez Gfk Polonia na zlecenie UPC Polska.

Przeczytaj także: Wielkanoc z TV: co oglądamy w święta?

Korzystanie z telewizji samemu oraz w gronie najbliższych

Polacy, pytani o towarzystwo podczas oglądania telewizji są zgodni: przeważająca większość spędza czas przed telewizorem wspólnie z najbliższymi – rodziną (84% wskazań), partnerem lub partnerką (59%), bądź w gronie znajomych (42%). Tylko niewiele ponad 52% z nas przyznaje, że ogląda telewizję bez towarzystwa innych osób.

Jakie pozycje oglądamy w towarzystwie rodziny i znajomych? Przeważają seriale – polskie (67% wskazań) i zagraniczne (48%). Na dalszych miejscach plasują się programy informacyjne (47%), teleturnieje (38%) i nowości filmowe (32%). Co ciekawe, respondenci wyraźnie odróżniają nowości od starszych filmów polskich i zagranicznych – cieszą się one mniejsza popularnością (odpowiednio 24% i 28%).

Oglądanie telewizji w Święta

fot. mat. prasowe

Czy telewizja podczas Świąt...

Czy telewizja podczas Świąt...

98% badanych zadeklarowało oglądanie telewizji w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz w dniach poprzedzających Nowy Rok.

Wyraźnie widać różnicę między okresem przygotowań do Świąt oraz czasem odpoczynku po Wigilii. W dniach poprzedzających 24 grudnia tylko 25-30% z nas znajduje czas na oglądanie telewizji tyle co zwykle lub więcej.

W pierwszy i drugi dzień Świąt proporcje odwracają się – ponad 70% z nas znajduje czas na rodzinne oglądanie telewizji w zakresie większym niż na co dzień.

W dni pomiędzy Świętami a Sylwestrem niemal 90% respondentów przyznaje, że telewizję ogląda taką samą ilość czasu jak zwykle, a nawet więcej niż zwykle.

Oglądanie telewizji to dla Polaków rozrywka kojarzona ze Świętami. Potwierdza to 75% respondentów - tyle osób zgodziło się ze stwierdzeniem „Święta to doskonała okazja, by wspólnie z rodziną/znajomymi obejrzeć jakiś dobry film/program”.

Jakie programy oglądają Polacy w czasie Świąt?

fot. mat. prasowe

Jakie programy oglądają Polacy w czasie Świąt?

Jakie programy oglądają Polacy w czasie Świąt?

Jak wykazało badanie, telewizja nie jest dla Polaków oderwaniem od tematyki świątecznej, a raczej jej świetnym uzupełnieniem. 77% z nas wybiera w tym czasie pozycje filmowe związane ze Świętami, 66% respondentów ogląda programy świąteczne.

Poza tematami świątecznymi, 76% osób znajduje czas na obejrzenie filmów i seriali niezwiązanych z tematem Świąt.

Przywiązanie do tematyki świątecznej respondenci deklarują także zapytani wprost o preferencje tematyczne. 63% Polaków wybiera programy o tematyce świątecznej. Jedynie 17% woli programy nie związane ze Świętami.

 

1 2 3

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: