eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Cyfrowy adapter

Cyfrowy adapter

2004-04-17 13:58

Cyfrowy adapter

© fot. mat. prasowe

Technics rozpoczyna sprzedaż cyfrowego adapteru SL-DZ1200. Jako źródło dźwięku urządzenie wykorzystuje płyty CD oraz pliki MP3, jednak pod względem budowy i obsługi jest niemal identyczne z klasycznym analogowym modelem SL-1200.

fot. mat. prasowe

Jak wskazuje nazwa, SL-DZ1200 został oparty na klasycznym modelu SL-1200, produkowanym od przeszło 30 lat i będącym bez wątpienia najpopularniejszym narzędziem pracy DJ-ów na całym świecie. Nowe urządzenie z logo Technicsa nie obsługuje jednak płyt winylowych – zastąpiły je płyty CD oraz pliki MP3 i AAC zapisane na karcie SD. Z myślą o przyzwyczajonych do analogów użytkownikach zadbano jednak o cyfrową symulację wszystkich efektów jakie oferuje winyl, w tym oczywiście "skreczowania", wykonywanego przy użyciu pełnowymiarowego, 12-calowego talerza.

Urządzenia reklamowane jako "cyfrowe adaptery" – czyli w praktyce naszpikowane elektroniką odtwarzacze CD - są obecne na rynku od kilku lat. Jako pierwsza takie rozwiązanie wprowadziła do swojej oferty firma Pioneer, później kolejni producenci, m.in. Denon i Numark. Jednak jak do tej pory pozycja płyty winylowej wydaje się niezagrożona – po prostu żadne z dostępnych na rynku urządzeń nie jest w stanie zapewnić w 100% dokładnej symulacji analogowych efektów.

Czy nowy Technics zdoła przekonać purystów? Za SL-DZ1200 przemawia tradycja i klasyczny "intefejs". Niestety nowinki kosztują – w USA, gdzie produkt trafił w pierwszej kolejności, jego cena wynosi 1200 USD, jest więc dwukrotnie wyższa od analogowego "odpowiednika". W Europie sprzedaż Technicsa SL-DZ1200 rozpocznie się w maju.

oprac. : Beata Szkodzin / 4Press

Więcej na ten temat: cyfrowy adapter, adapter, odtwarzacze, technics, mp3, cd

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: