eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › SanDisk FlashBack Adapter do notebooka

SanDisk FlashBack Adapter do notebooka

2008-03-05 00:46

SanDisk FlashBack Adapter do notebooka

SanDisk FlashBack Adapter © fot. mat. prasowe

Firma SanDisk zaprezentowała rozwiązanie SanDisk FlashBack Adapter przeznaczone dla użytkowników laptopów. Nowe urządzenie mieści się w gnieździe ExpressCard komputera i automatycznie szyfruje oraz kopiuje kluczowe dane z notebooka na kartę pamięci SD.

Przeczytaj także: Karty pamięci SanDisk Video HD

fot. mat. prasowe

SanDisk FlashBack Adapter

SanDisk FlashBack Adapter

SanDisk FlashBack Adapter pozwala na odzyskanie danych z karty pamięci, gdy system komputera albo dysk twardy ulegnie awarii. Adapter został przeznaczony do notebooków wyposażonych w gniazdo ExpressCard i służy do ochrony kluczowych plików przez automatyczne kopiowanie ich na opcjonalną kartę SD lub SDHC o dowolnej pojemności. Aby wykorzystać urządzenie należy zakupić kartę pamięci SD lub SDHC o dowolnej pojemności i wsunąć oba do gniazda ExpressCard w notebooku.

Do urządzenia SanDisk FlashBack Adapter zostało dołączone oprogramowanie przeznaczone dla laptopów z systemem Windows. Po jego zainstalowaniu użytkownik może wybrać źródła kopii zapasowej, wskazując określone pliki, foldery i/lub typy plików. Od tego momentu urządzenie szyfruje i kopiuje dane użytkownika, obrazy, muzykę i inne pliki z dysku komputera na kartę pamięci. Kopia jest aktualizowana po wprowadzeniu zmian w pliku albo po dodaniu lub usunięciu pliku. Użytkownik nie musi tworzyć harmonogramu kopiowania. Aplikacja oferuje również wskaźnik ekranowy, który pokazuje ilość wolnej pamięci, oraz ikonę na pasku zadań, która wyświetla bieżący stan kopiowania.

Przywracanie poszczególnych plików, folderów albo całego zbioru skopiowanych danych z SanDisk FlashBack Adapter odbywa się poprzez otworzenie aplikacji, zalogowanie się, wybranie zaszyfrowanych plików na karcie pamięci i wskazanie docelowej lokalizacji. Pliki zostaną przywrócone w ramach pierwotnej struktury folderów. Pliki można również przywrócić na dowolnym komputerze z systemem Windows 2000, Windows XP lub Windows Vista oraz czytnikiem kart SD – urządzenie SanDisk jest wtedy niepotrzebne. SanDisk FlashBack Adapter oferuje również opcję tworzenia kopii zapasowej online (usługa świadczona odpłatnie przez firmę BeInSync Inc).

SanDisk FlashBack Adapter jest objęty dwuletnią gwarancją i dostępny w zestawie z płytą mini CD zawierającą oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych oraz instrukcją użytkownika, od drugiego kwartału 2008 roku (karta pamięci sprzedawana oddzielnie).

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: