eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Przełączniki ATEN KVMP z funkcją OSD

Przełączniki ATEN KVMP z funkcją OSD

2008-04-20 01:51

Przełączniki ATEN KVMP z funkcją OSD

ATEN CS1732B © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma ATEN International wprowadziła na rynek nowe 2- i 4-portowe przełączniki KVMP z funkcją OSD z linii Master View - CS1732B oraz CS1734B. Przełączniki zostały przeznaczone dla rynku SOHO, czyli małych firm i użytkowników domowych. Dzięki nim użytkownicy mogą kontrolować dwa albo cztery komputery przy pomocy jednej klawiatury, monitora i myszki niezależnie od wykorzystywanego portu - USB czy PS/2.

Przeczytaj także: Przełączniki ATEN KVM CAT5 dla MSP

fot. mat. prasowe

ATEN CS1732B

ATEN CS1732B

Przełączniki CS1732B i CS1734B KVMP centralizują obsługę dwóch lub czterech komputerów i dwóch dodatkowych urządzeń USB 2.0 przy pomocy jednej konsoli głównej (klawiatura, monitor, mysz). Wbudowane porty USB na froncie i tylnym panelu umożliwiają podłączenie drukarek, kamer cyfrowych, dysków przenośnych lub innych urządzeń z portem USB 2.0. Użytkownicy mogą więc korzystać ze wspólnych urządzeń peryferyjnych, podłączonych do jednego przełącznika KVM. Użytkownik może przełączyć się między komputerami na jeden z trzech sposobów: poprzez korzystanie z menu OSD (wyświetlanego na ekranie), użycie umieszczonych na froncie przycisków lub poprzez kombinację (definiowalnych) klawiszy na swojej klawiaturze.

fot. mat. prasowe

ATEN CS1734B

ATEN CS1734B

Dzięki zastosowanym dwóm rodzajom portów CS1732B i CS1734B dają możliwość podłączenia klawiatur i myszy zarówno przez USB jak i PS/2. Zaś dzięki wbudowanemu konwerterowi ze złącza USB na PS/2 urządzenia te pozwalają także na współpracę klawiatury podłączanej przez PS/2 i myszy USB. Oba modele oferują technologie emulacji klawiatury, wyświetlacza oraz myszy w celu startu oraz przełączania w czasie rzeczywistym. Przełączniki CS1732B i CS1734B współpracują z klawiaturami Sun i Mac, zapamiętują także ustawienia monitora dla poszczególnych komputerów, a dzięki funkcji bypass współpracują ze sterownikami wielofunkcyjnych myszy.

Nowe przełączniki KVMP firmy ATEN współpracują z mikrofonami, głośnikami i telefonią IP. CS1732B i CS1734B posiadają dwa dodatkowe wejścia audio na frontowym panelu dla użytkowników telefonów IP, pozwalające na podłączanie potrzebnych urządzeń (np. słuchawek). Wszystkie urządzenia mogą być przełączane niezależnie, użytkownicy mogą więc słuchać muzyki z jednego komputera, jednocześnie pracując na aplikacjach na innym komputerze.

Przełączniki CS1732B i CS1734B współpracują z systemami operacyjnymi Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Linux, Mac i Sun oraz zostały wyposażone w funkcję Auto Scan, która pozwala użytkownikom obserwować wszystkie podłączone komputery, a dzięki diodom umieszczonym na przednim panelu możliwe jest sprawdzenie statusu przełącznika. Oba modele charakteryzują się rozdzielczością 2048x1536 pikseli, DDC2B oraz współpracują z szerokokątnymi ekranami i nie wymagają dodatkowego oprogramowania. Firmware podlega dożywotniej aktualizacji ze strony producenta.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: