eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w I 2023 oceniana lepiej niż w grudniu

Koniunktura gospodarcza w I 2023 oceniana lepiej niż w grudniu

2023-01-20 12:21

Koniunktura gospodarcza w I 2023 oceniana lepiej niż w grudniu

Budownictwo źle ocenia koniunkturę © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w styczniu 2023 roku koniunktura gospodarcza jest oceniana lepiej niż w grudniu. Korzystnie oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo oraz zakwaterowanie i gastronomia.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w XII 2022 wciąż oceniana negatywnie

W większości badanych obszarów sygnalizuje się poprawę składowych „diagnostycznych”, natomiast w przypadku „prognostycznych” sytuacja jest zróżnicowana i zależna od obszaru gospodarki.

Przetwórstwo przemysłowe


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 18,2 – zbliżonym do sygnalizowanego w grudniu ub.r. (minus 19,5).

Budownictwo


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 21,7 – wyższym od notowanego przed miesiącem (minus 23,9).

Handel hurtowy


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,2 – zbliżonym do odnotowanego w grudniu ub.r. (minus 9,6).

fot. pixabay.com

Budownictwo źle ocenia koniunkturę

W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 21,7 – wyższym od notowanego przed miesiącem (minus 23,9).


Handel detaliczny


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,4 – wyższym niż przed miesiącem (minus 11,3).

Transport i gospodarka magazynowa


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,5 – nieco wyższym od sygnalizowanego w grudniu ub.r. (minus 8,3).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie minus 23,5 – niższym od notowanego przed miesiącem (minus 19,5).

Informacja i komunikacja


W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 10,2 – wyższym od sygnalizowanego w grudniu ub.r. (plus 8,0).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie plus 11,7 – wyższym od notowanego przed miesiącem (plus 9,9).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: