eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w V 2022 najgorzej oceniana przez budownictwo

Koniunktura gospodarcza w V 2022 najgorzej oceniana przez budownictwo

2022-05-20 12:19

Koniunktura gospodarcza w V 2022 najgorzej oceniana przez budownictwo

Koniunktura gospodarcza najgorzej oceniana przez budownictwo © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w maju 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest lepiej niż w kwietniu 2022. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w IV 2022 lepsza niż w marcu

W większości badanych obszarów sygnalizowana jest poprawa składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” poprawa lub brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W maju wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,6 – wyższym od notowanego w kwietniu (minus 11,5).

Budownictwo


W maju wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 14,0 – zbliżonym do notowanego przed miesiącem (minus 15,4).

Handel hurtowy


W maju wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 0,4 – podobnym jak w kwietniu (plus 0,9).

Handel detaliczny


W maju wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,7 – wyższym niż przed miesiącem (minus 7,5).

fot. pixabay.com

Koniunktura gospodarcza najgorzej oceniana przez budownictwo

W maju wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 14,0 – zbliżonym do notowanego przed miesiącem (minus 15,4).


Transport i gospodarka magazynowa


W maju wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,1 – zbliżonym do sygnalizowanego w kwietniu (minus 5,8).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w maju na poziomie plus 5,4 wobec minus 4,0 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują korzystne oceny koniunktury (plus 5,2), zbliżone do zgłaszanych przez jednostki gastronomiczne (plus 5,5).

Informacja i komunikacja


W maju wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 12,8 – zbliżonym do sygnalizowanego w kwietniu (plus 14,1).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w maju na poziomie plus 18,4 – wyższym od notowanego w ubiegłym miesiącu (plus 13,9).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: