eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Koniunktura gospodarcza w IV 2022 lepsza niż w marcu

Koniunktura gospodarcza w IV 2022 lepsza niż w marcu

2022-04-22 13:01

Koniunktura gospodarcza w IV 2022 lepsza niż w marcu

Najgorsza koniunktura w budownictwie © pixabay.com

Z komunikatu opublikowanego dziś przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w kwietniu 2022 roku koniunktura gospodarcza oceniana jest lepiej niż w marcu 2022. Najlepiej oceniają ją podmioty z sekcji informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa, a najgorzej - budownictwo.

Przeczytaj także: Koniunktura gospodarcza w III 2022 gorsza niż w lutym

We wszystkich badanych obszarach sygnalizuje się poprawę składowych „prognostycznych”, natomiast w przypadku „diagnostycznych” – poprawę lub brak zmian.

Przetwórstwo przemysłowe


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 11,5 – wyższym od notowanego w marcu (minus 16,2).

Budownictwo


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,4 – wyższym od notowanego przed miesiącem (minus 20,1).

Handel hurtowy


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 0,9 – wyższym niż w marcu (minus 5,2).

fot. pixabay.com

Najgorsza koniunktura w budownictwie

W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,4.


Handel detaliczny


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 7,5 – wyższym niż przed miesiącem (minus 13,2).

Transport i gospodarka magazynowa


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,8 – wyższym od sygnalizowanego przed miesiącem (minus 15,2).

Zakwaterowanie i gastronomia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w kwietniu na poziomie minus 4,0 wobec minus 13,4 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 7,2) niż jednostki gastronomiczne (minus 2,8).

Informacja i komunikacja


W kwietniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 14,1 – wyższym od sygnalizowanego w marcu (plus 9,6).

Finanse i ubezpieczenia


Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w kwietniu na poziomie plus 13,9 – wyższym od notowanego w ubiegłym miesiącu (plus 9,4).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: