eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Analizator sieciowy EtherScope

Analizator sieciowy EtherScope

2006-09-26 00:55

Analizator sieciowy EtherScope

EtherScope Series II Network Assistant © fot. mat. prasowe

Firma Passus wprowadza do oferty podręczny analizator sieciowy EtherScope Series II Network Assistant marki Fluke Networks. Za jego pomocą można wykonać kompleksową diagnostykę sieci ethernet, zarówno w wersji przewodowej, jak i radiowej. Analizator nie wymaga skomplikowanej instalacji, zaraz po podłączeniu do sieci rozpoczyna analizę i wyświetla w czasie rzeczywistym wyniki badania sieci, pracujących w niej urządzeń oraz informacje o ewentualnych problemach.

Przeczytaj także: Bezprzewodowa karta ASUS WL-160W

EtherScope potrafi odnaleźć w sieci zduplikowane adresy IP, niezgodności trybu interfejsów ethernet (full, half duplex) i awarie DHCP. Urządzenie potrafi też monitorować statystyki portów switcha oraz identyfikować i śledzić urządzenia pracujące w poszczególnych segmentach VLAN.

fot. mat. prasowe

EtherScope Series II Network Assistant

EtherScope Series II Network Assistant

Oprócz analiz wykonywanych w czasie rzeczywistym narzędzie umożliwia prognozowanie parametrów sieci podczas instalacji lub rekonfiguracji infrastruktury i dostarcza odpowiedzi na szereg pytań, np. czy nowo zainstalowana sieć lub urządzenie sieciowe zapewnia wydajność, jakiej oczekujemy, czy przepustowość jest wystarczająca do przesyłania danych, poczty elektronicznej, prowadzenia seminariów www, działania VoIP i innych aplikacji, albo czy uwagi użytkowników o powolnym działaniu sieci są zasadne?

Analizator EtherScope Network Assistant w podstawowej wersji kosztuje 7 255 USD. W zależności od wielkości sieci i stopnia jej skomplikowania Passus oferuje także inne narzędzia Fluke Networks do monitorowania i rozwiązywania problemów w sieci IT.

Wszystkie firmy posiadające średnie lub duże sieci LAN mają możliwość bezpłatnego przetestowania analizatora EtherScope. Do dyspozycji są również specjaliści z firmy Passus.

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: