eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Lenovo ThinkPad X1 Carbon, X1 Yoga i X1 Nano oraz ThinkCentre M90a Gen 3 Pro

Lenovo ThinkPad X1 Carbon, X1 Yoga i X1 Nano oraz ThinkCentre M90a Gen 3 Pro

2022-01-08 00:20

Lenovo ThinkPad X1 Carbon, X1 Yoga i X1 Nano oraz ThinkCentre M90a Gen 3 Pro

ThinkPad X1 Yoga © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Lenovo prezentuje na CES 2022 nowe laptopy Lenovo ThinkPad X1 Carbon 10. generacji, X1 Yoga 7. generacji oraz X1 Nano 2. generacji oraz komputer ThinkCentre M90a Gen 3 Pro.

Przeczytaj także: Nowe laptopy Lenovo z linii ThinkPad i ThinkVision

Nowo zaprojektowany pasek komunikacyjny, w którym znajduje się m.in. kamera i zestaw mikrofonów typu quad-array działających w zakresie 360-stopni, jest uzupełniony opcjami ekranów typu OLED i rozwiązaniami opartymi na technologiach Dolby, w tym Dolby Voice® z najnowszą technologią redukcji szumów, zapewniającą znakomite wrażenia audiowizualne podczas wideokonferencji. Wyposażony w najnowsze procesory Intel® Core™ 12. generacji z technologią vPro®, nowy ThinkPad X1 oferuje solidne zabezpieczenie ThinkShield™, które uzupełnia nowa technologia Computer Vision (CV).

Innowacje Lenovo obejmują również nowe ThinkCentre M90a Pro Gen 3 All-in-One (AIO) z zaawansowanymi funkcjami współpracy indywidualnej i grupowej.

ThinkPad X1 Carbon dotarł już do 10. generacji. ThinkPad X1 Yoga 7. generacji o przykuwającej oko konstrukcji z wysokiej jakości obrabianego maszynowo aluminium jest nie tylko stylowy, ale i wydajny. Wszystkie nowe modele, w tym flagowy, ważący mniej niż 1 kg, ThinkPad X1 Nano 2. generacji, obsługują teraz procesory Intel Core 12. generacji z serii P.

fot. mat. prasowe

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

ThinkPad X1 Carbon dotarł już do 10. generacji.


Kluczową cechą designu nowych ThinkPadów X1 jest nowy pasek komunikacyjny, który integruje ulepszone opcje kamery internetowej FHD, osłonę prywatności i mikrofony z quad-array, działającymi w zakresie 360 stopni. Konstrukcja paska pozwoliła na zainstalowanie w nim kamery z większym sensorem niż ten, który zwykle znajduje się w laptopach. Matryca 1,4 µm oferuje lepszą jakość obrazu, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia.

fot. mat. prasowe

Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Nowa konstrukcja wlotu powietrza w klawiaturze w laptopach X1 Carbon i X1 Yoga poprawia wydajność termiczną obu komputerów.


Nowa technologia Computer Vision, dostępna w wybranych modelach najnowszych komputerów z linii ThinkPad X1, wykorzystuje układ NPU (Neural Processing Unit, układ wyspecjalizowany w obsłudze algorytmów AI), który generuje metadane ze zintegrowanej kamery w oparciu o rozpoznawanie i modelowanie, bazujące na algorytmie sztucznej inteligencji. Technologia ta oferuje bardziej inteligentne wykrywanie obecności użytkownika, rozpoznaje ludzi i ich chęć do skorzystania z komputera. Przechodzący obok kolega z biura czy nasz kot, który postanowił właśnie przejść się po klawiaturze nie wybudzą komputera. System budzi się i odblokowuje tylko gdy to potrzebne. Co istotne w dzisiejszych realiach, CV działa nawet, gdy użytkownik nosi maskę ochronną na twarzy. Aby oszczędzać energię, Computer Vision może również wyłączyć lub przyciemnić wyświetlacz, gdy użytkownik odwróci wzrok, usprawniając w ten sposób efektywność energetyczną i dodając dodatkową warstwę prywatności podczas pracy w miejscach publicznych.
Dalsze ulepszenia odpowiadają na krytyczne potrzeby hybrydowej siły roboczej w obszarach wydajności, doświadczenia użytkownika, łączności i bezpieczeństwa. Najważniejsze z nich to:
 • Wydajność:
  • Najnowsze procesory Intel 12. generacji z opcjami vPro, w tym procesory linii U15 i P28
  • Windows 11 Pro oferuje doświadczenia płynące z użytkowania systemu operacyjnego nowej generacji
  • Szybsza pamięć LPDDR5 i opcje pamięci masowej PCIe Gen 4 zmniejszają opóźnienia systemu i podnoszą responsywność
  • Nowa konstrukcja wlotu powietrza w klawiaturze w laptopach X1 Carbon i X1 Yoga poprawia wydajność termiczną obu komputerów
 • Doświadczenie użytkownika:
  • Ekrany o żywych barwach, w tym nowe opcje OLED 2,8k dla X1 Carbon i opcje OLED 4K dla X1 Yoga plus panele o niskim poziomie emisji światła niebieskiego potwierdzonym certyfikatem Eyesafe
  • Nowa kamera FHD z sensorem 1,4 µm i opcjonalną technologią Computer Vision
  • Pakiet Dolby zapewniający multimedialne wrażenia, od systemu dźwięku Dolby Atmos®, przez Dolby Vision® na obsługiwanych ekranach, po Dolby Voice z redukcją szumów realizowanej dzięki AI, teraz dostępny również w X1 Nano, co zapewnia krystalicznie czysty dźwięk podczas wideokonferencji
 • Łączność i bezpieczeństwo:
  • Wi-Fi 6E jest teraz dostępne dla lepszej przepustowości w sieciach o dużym ruchu i wielu użytkownikach, a gdy Wi-Fi nie jest dostępne, użytkownicy mogą wybrać połączenia Cat16 4G LTE lub 5G sub-6 WWAN.
  • ThinkShield Firmware Resiliency 2.0 dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, rozszerzając ochronę, wykrywanie i odzyskiwanie dodatkowych komponentów
  • Computer Vision poprawia wykrywanie obecności użytkownika, upraszcza logowanie i zwiększa prywatność
  • ThinkPad X1 jest gotowy do obsługi Tile i obsługuje aplikację do śledzenia Tile.

fot. mat. prasowe

Lenovo ThinkPad X1 Yoga

Kluczową cechą designu nowych ThinkPadów X1 jest nowy pasek komunikacyjny, który integruje ulepszone opcje kamery internetowej FHD, osłonę prywatności i mikrofony z quad-array, działającymi w zakresie 360 stopni.


Komputer stacjonarny przyszłości jest elastyczny i adaptowalny


Nowy ThinkCentre M90a Pro 3. generacji wprowadza nowe funkcje, które czynią ten produkt komputerem bardziej inteligentnym, produktywnym i wspierającym współpracę. Wyposażony w procesory Intel Core 12. generacji (do i9 włącznie) na platformie Intel Q670 z technologią vPro, ma on 23,8-calowy wyświetlacz QHD, do 64 GB pamięci RAM DDR5 oraz wiele opcji pamięci masowej i portów IO. Co nietypowe dla AIO, zawiera również wyjścia HMDI 2.0 i DisplayPort umożliwiające podłączenie drugiego wyświetlacza. ThinkCentre M90a ma także w pełni funkcjonalną podstawę z możliwością obrotu o 90 stopni. To, co wyróżnia M90a, to integracja technologii wideo konferencyjnych i bezpieczeństwa:
 • Standardowo M90a Pro Gen 3 jest wyposażony w odchylaną kamerę z dwoma mikrofonami oraz w dwa 3-watowe głośniki - komplet dobry do indywidualnych wideokonferencji
 • Opcjonalny zestaw rozwiązań dla jeszcze lepszej pracy zdalnej, ukryty w conference call base. Mikrofony quad-array z 360-stopniowym odbiorem dalekiego pola wykorzystujące technologię tłumienia szumów z udziałem AI i cztery głośniki opracowane przez firmę Harman przekształcają M90a w komputer do konferencji zespołowych. Zoptymalizowane pod kątem użycia z Microsoft Teams, ze zintegrowanym kablem USB typu C, można również podłączyć do kompatybilnego laptopa, przekształcając ad hoc dowolną przestrzeń w salę konferencyjną.
 • M90a Pro Gen 3 posiada również opcjonalne wykrywanie obecności człowieka przy użyciu wcześniej opisanej technologii.

fot. mat. prasowe

ThinkCentre M90a Pro 3. generacji

ThinkCentre M90a Pro jest wyposażony w procesory Intel Core 12. generacji (do i9 włącznie) na platformie Intel Q670 z technologią vPro i ma on 23,8-calowy wyświetlacz QHD.


Przeczytaj także: Lenovo ThinkPad Z13 i Z16 Lenovo ThinkPad Z13 i Z16

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: