eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021. Triumfuje branża IT

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021. Triumfuje branża IT

2021-05-28 09:29

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021. Triumfuje branża IT

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Great Place to Work® ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2021. W tym roku triumfuje branża IT. Firmy z tej branży są liderami we wszystkich trzech kategoriach. Wśród największych organizacji, zatrudniających powyżej 500 pracowników, zwycięża Sii Polska. W rankingu firm zatrudniających poniżej 500 osób pierwsze miejsce zajmuje Idego Group. W kategorii firm z zatrudnieniem do 50 osób zwycięstwo należy do Covenant.dev S.A.

Przeczytaj także: Znamy Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2020. Kolejny triumf Cisco Polska

Do 13. już edycji rankingu Najlepsze Miejsca Pracy Polska zgłoszone zostały 93 firmy. Wyróżniono 39 firm w trzech kategoriach. Aż 21 firm znalazło się na liście po raz pierwszy. Choć najnowsza edycja badania miała miejsce w niełatwym czasie pandemii, to i tak aż 84% pracowników wyróżnionych firm przyznało, że pracują w świetnych miejscach pracy.
W metodologii Great Place to Work® to właśnie opinie pracowników stanowią podstawę klasyfikacji firm. W tym roku 84% pracowników wyróżnionych firm potwierdziło, że pracują w świetnych miejscach pracy. Dla porównania w przypadku średniej krajowej odsetek ten wyniósł zaledwie 54%. W tym szczególnym pandemicznym okresie pracownicy wysoko ocenili także autentyczną troskę pracodawców o nich: 85% zgodziło się z twierdzeniem, że przełożeni widzą w nich przede wszystkim ludzi, a nie jedynie pracowników – komentuje tegoroczne wyniki Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu Great Place to Work® Polska.

Jak powstaje Lista Najlepszych Miejsc Pracy? Laureaci konkursu są wyłaniani spośród firm, które wcześniej otrzymały wyróżnienie Great Place to Work CertifiedTM. Certyfikaty przyznawane są firmom, które osiągnęły próg 65% pozytywnych ocen w ankiecie Trust IndexTM. Aby znaleźć się na liście Najlepszych Miejsc Pracy, trzeba jednak spełnić wyższe wymagania. Liczy się nie tylko sam wskaźnik zaufania, ale także spójność doświadczeń pracowników w przekroju całej organizacji.

fot. mat. prasowe

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021

W tym roku wszystkie 3 kategorie otwierają firmy z branży IT.


W tym niełatwym roku, jaki mamy za sobą, miłym zaskoczeniem jest duże zainteresowanie pracodawców dialogiem z pracownikami, gotowość do wsłuchiwania się w ich opinie i odpowiadania na ich potrzeby. Cieszy fakt, że blisko 1/3 laureatów to firmy debiutujące na naszej liście. Ale nie mniej cieszy nas i to, że wielokrotni laureaci rankingu nie zadowalają się wcześniejszymi sukcesami, że nie spoczywają na laurach. W dowód uznania dla ich starań już po raz drugi wyróżniliśmy firmy, które przez 5 lat z rzędu znalazły się wśród laureatów listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. W tym roku tytuł Legendy 2021 otrzymały 4 firmy: 3M Service Center EMEA, Akamai Technologies Poland, DOZ S.A. oraz GROHE Poland” – mówi Marzena Winczo-Gasik, szef zespołu Culture Audit w Great Place to Work® Polska.

Ogłoszeniu listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce już po raz trzeci towarzyszyła lista 10 Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów. Laureaci tego rankingu wybierani są z grona firm wyróżnionych w głównym konkursie głosami pracowników z pokolenia Y, czyli osób urodzonych po 1980 roku. Mimo że firmy z branży informatycznej stanowią równo połowę wśród wyróżnionych w tym roku, podium należy do przedstawicieli trzech innych sektorów. Zwycięzcą została firma farmaceutyczna Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o. Na drugim miejscu znalazła się Grupa ANG S.A., reprezentująca branżę finansową, a na trzecim spółka GROHE Poland, działająca w sektorze usług profesjonalnych.

fot. mat. prasowe

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021, Great Place to Work

Początek stawki w kategorii firm zatrudniających powyżej 500 osób otwiera Sii Polska.


Podobnie jak w ubiegłych latach UN Global Compact Network Poland, wieloletni Partner Strategiczny uroczystości ogłoszenia rankingu Najlepszych Miejsc Pracy, przyznał kolejnym laureatom tytuł Rzecznika Standardu Etyki. W tym roku do grona firm spełniających Standardy Programu Etycznego, dokumentu opracowanego w 2015 r. przez Global Compact Network Poland w oparciu o wytyczne ONZ, dołączyło kolejnych 17 laureatów konkursu Great Place to Work®.

Partnerami strategicznymi konkursu Great Place to Work® w Polsce są Konfederacja Lewiatan i UN Global Compact Network Poland. Patronat honorowy sprawują: Prezydent M.St. Warszawy, Instytut Humanites, Stowarzyszenie Kongres Kobiet oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Badanie Great Place to Work® ma ponad trzydziestoletnią historię i niezmiennie jest największym globalnym badaniem jakości miejsc pracy na świecie. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 150 krajów. Konkurs na Najlepsze Miejsca Pracy jest prowadzony w oparciu o obiektywną metodologię, która od wielu lat stanowi światowy standard. O miejscu na liście decyduje przed wszystkim wynik ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania w firmie, Trust IndexTM). Na finalną ocenę ma także wpływ wynik audytu kulturowego (Culture Audit™), którego wiodącymi obszarami są: skuteczne przywództwo, powszechna innowacyjność oraz wartości.oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: