eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaPrzemysł › Papier i tektura falista: rośnie zużycie w Polsce

Papier i tektura falista: rośnie zużycie w Polsce

2006-08-29 13:13

Papier i tektura falista: rośnie zużycie w Polsce

Zużycie, produkcja import i eksport papierów do produkcji tektury falistej w Polsce w latach 1999-20 © fot. mat. prasowe

Zużycie papierów do celów opakowaniowych systematycznie w Polsce rośnie, średnio w tempie ok. 10% rocznie. Największą pozycję w tej grupie papierów stanowią papiery do produkcji tektury falistej. Tektura falista stanowi główny surowiec do produkcji opakowań zbiorczych i transportowych, a w ostatnich latach również jednostkowych (mikrofala).

Przeczytaj także: Bag-in-Box robi karierę

W Polsce do produkcji tektury falistej używa się głównie papierów wyprodukowanych z udziałem makulatury, a więc testlinerów i flutingów makulaturowych. Bardzo niski jest udział w produkcji tektury falistej kraftlinerów i flutingów półchemicznych. W 2005 roku praktycznie całość produkcji tych papierów została wyeksportowana. Na naszym rynku największymi producentami papierów do produkcji tektury falistej są: Mondi Packaging Paper Świecie i Stora Enso Poland Ostrołęka. Przeszło 97,8% wyprodukowanego kraftlinera jest eksportowane, przy czym 75,6% zużywanych kraftlinerów pochodziło z importu. Jednocześnie 61,4% zużywanego testlinera oraz 61,7% flutingu pochodziło z importu.

fot. mat. prasowe

Zużycie, produkcja import i eksport papierów do produkcji tektury falistej w Polsce w latach 1999-20

Zużycie, produkcja import i eksport papierów do produkcji tektury falistej w Polsce w latach 1999-2005


 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: