eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Niechciana elektrownia atomowa

Niechciana elektrownia atomowa

2006-08-21 12:17

Z badania przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że większość Polaków nie chce uruchomienia w naszym kraju elektrowni atomowych (57 procent). Ponadto 82 procent przeciwników reaktorów obawia się w związku z tym o własne bezpieczeństwo.

Przeczytaj także: Jaki wpływ na gospodarkę i rynek pracy mają elektrownie jądrowe?

Powstanie w Polsce elektrowni atomowych popiera tylko 34 procent Polaków. 57 procent natomiast jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu. Osoby, które sprzeciwiają się budowom elektrowni atomowych jako główny argument podają najczęściej troskę o własne bezpieczeństwo. Takiej odpowiedzi udzieliło 82 procent przeciwników elektrowni tego typu.

Obawy Polaków wynikają zdaniem Macieja Jurkowskiego z Departamentu Bezpieczeństwa w Polskiej Agencji Atomistki z faktu, że rodacy boją się czegoś, czego do końca nie znają. Taka postawa jest jednak coraz rzadsza w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Powstanie kolejnych reaktorów deklarują bowiem np. Francja, Wielka Brytania, Finlandia i Litwa.

Polska elektrownia atomowa ma ruszyć w naszym kraju w 2021 roku, a do 2030 roku trzy kolejne jej bloki. Takie rozwiązanie ma ułatwić pokrycie rosnącego zapotrzebowania naszego kraju na energię.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: