Działalność SSE w 2005r.
2006-08-08 11:38
Przeczytaj także: Wałbrzyska i krakowska SSE: zmiany
W porównaniu z raportem z 2004 roku, strefa wałbrzyska pozostała liderem, a katowicka dołączyła z trzeciego miejsca. Lepiej od średniej wypadły też strefa łódzka, legnicka, pomorska i mielecka.W badaniu porównano 16 czynników, w tym nakłady inwestycyjne, liczbę inwestorów, zezwoleń i wyniki finansowe. Czołowe miejsca zajmują strefy, mające na siebie pomysł - katowicka ze specjalnością motoryzacyjną, łódzka z branżą AGD i wałbrzyska, łącząca z powodzeniem te dwie branże.
Wysoką pozycję legnickiej strefy spowodowały dość duże nakłady inwestycyjne oraz relatywnie dużo miejsc pracy i zezwoleń. Niekiedy dobry wynik to efekt niskiej bazy - tak może być z Pomorską SSE.
Zaskakuje niska pozycja krakowskiej strefy - zanotowała ona wprawdzie wzrosty w nakładach inwestycyjnych i miejscach pracy, to jednak były one mniejsze niż gdzie indziej. Wiąże się to ze specyfiką tej strefy: jest tu więcej centrów badawczych, które są mniej kapitałochłonne niż fabryki.
Inwestycje w Katowickiej SSE
oprac. : Grzegorz Gacki / Polska.pl
Przeczytaj także
Najnowsze w dziale Wiadomości
-
Magazyny w Polsce zmieniają kierunek: liczy się jakość, a nie ilość?
-
Jak chronić infrastrukturę krytyczną w obliczu zagrożeń hybrydowych?
-
Najem instytucjonalny w Polsce: dynamiczny wzrost rynku PRS i perspektywy na 2026-2027
-
Cisza, której nie ma. Jak hałas wyklucza osoby w spektrum autyzmu - od szkoły po pracę





Mniej wypłat 800 plus dla obcokrajowców. Czy to efekt zmian w przepisach?