eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Poprawiona przeglądarka Safari

Poprawiona przeglądarka Safari

2003-04-16 00:15

Firma Apple udostępniła na swojej stronie internetowej poprawioną wersję przeglądarki Safari. Wielbicieli "jabłuszek" zelektryzowała jednak inna informacja - Apple prawdopodobnie wkrótce zaprezentuje swojego tableta.

Przeczytaj także: Przeglądarka Safari z luką

Zacznijmy jednak od informacji oficjalnej. Udoskonalona przeglądarka Safari – na razie w wersji testowej oznaczonej jako Safari Beta 2 – posiada nowe opcje, m.in. automatyczne wypełnianie formularzy na stronach internetowych według informacji z książki adresowej zintegrowanej w systemie Mac OS X. Program pozwala też na import zakładek z programów Netscape i Mozilla, obsługuje również nowe języki. W stosunku do pierwszej wersji – którą od 7 stycznia ze strony Apple pobrały 2 mln osób – nowa przeglądarka ma być prostsza w obsłudze i silniej zintegrowana z systemem operacyjnym.

Prawdziwą sensacją jest jednak przeciek z tajwańskiej firmy Quanta, która podobno dostała od Apple zamówienie na produkcję tabletów. Należy dodać, że fani Apple na tę informację czekają już od dawna - plotki o tabletach pojawiały się już w zeszłym roku przed MacWorld Expo. Urządzenia miałyby pracować pod kontrolą systemu Mac OS X, w którym od września zintegrowana jest technologia rozpoznawania pisma Inkwell (opracowana na potrzeby handhelda Newton).

Urządzenie będzie posiadać ekran o przekątnej 15 cali, klawiatura może być dołączana opcjonalnie. W odróżnieniu od Tabletów PC, produkt Apple ma znaleźć zastosowanie raczej w domu – jako centrum domowej sieci multimediów – niż w biznesie. Pomysł wydaje się trafiony, jednak aby udało się go zrealizować, tablet Apple musiałby być naprawdę tani, a niskie ceny jak wiadomo nie są domeną produktów z logo jabłka. Choć dostępne są już pierwsze egzemplarze testowe, masowa produkcja tabletów ma ruszyć dopiero na początku przyszłego roku. W najbliższych miesiącach Quanta rozpocznie także produkcję komputerów iMac z ekranami o przekątnej 19 cali.

oprac. : Beata Szkodzin / 4Press

Więcej na ten temat: safari, przeglądarki internetowe

Przeczytaj także

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: