eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Darmowy Netflix na czas pandemii to zwykłe oszustwo!

Darmowy Netflix na czas pandemii to zwykłe oszustwo!

2020-03-26 13:44

Darmowy Netflix na czas pandemii to zwykłe oszustwo!

Darmowy dostęp do Netflixa? Uważaj, to oszustwo © Danielle Bonardelle - Fotolia.com

Darmowy Netflix na czas pandemii? Miłośnicy X muzy powinni być zachwyceni. Problem w tym, że za tą obietnicą stoją cyberprzestępcy. Bitdefender Polska przestrzega przed wiadomościami wysyłanymi przede wszystkim przez media społecznościowe i aplikację WhatsApp. Rzekoma aktywacja dostępu do darmowych treści popularnego serwisu to sposób na kradzież danych i zainfekowania urządzenia ofiary.

Przeczytaj także: Darmowy Netflix przez rok? Nie daj się nabrać!

Darmowy Netflix jako wabik na potencjalne ofiary to zabieg, po który cyberprzestępcy sięgali już w przeszłości. Z komunikatu opublikowanego przez Bitdefender Polska wynika, że próbują wykorzystać go również w czasach pandemii, kiedy serwisy takie jak Netflix szczególnie zyskują na popularności.

Ostrożność powinni zachować wszyscy, którzy otrzymają krótkie wiadomości tekstowe z linkiem, który ma kierować do serwisu Netflix udostępniającego filmy i seriale online. Treść może brzmieć mniej więcej w ten sposób:
“Ze względu na pandemię wirusa koronawirus na całym świecie Netflix oferuje darmowy dostęp do swojej platformy w okresie kwarantanny. Uruchom dostęp na tej stronie, ponieważ niebawem może się on zakończyć”.

Wiadomości oferujące rzekomo darmowy Netflix przesyłane są przez media społecznościowe i WhatsApp. Na chwilę obecną znaleziono teksty głównie w języku angielskim i hiszpańskim, ale być może do użytkowników trafią również przetłumaczone treści w innych językach. Oszuści wykorzystują do tego domenę netflix-usa [kropka] net. Została ona zarejestrowana przez oszusta kilka dni temu i - rzecz jasna - nie ma nic wspólnego z legalnym serwisem.

fot. Danielle Bonardelle - Fotolia.com

Darmowy dostęp do Netflixa? Uważaj, to oszustwo

Wprawdzie istnieją portale streamingowe, które udostępniają za darmo treści w ramach kwarantanny związanej z trwającą pandemią, jednak Netflix nie jest jedną z nich.


Użytkownik, który kliknie w link zostanie przekierowany na witrynę podobną do strony głównej Netflixa. Zanim jednak dana osoba otrzyma darmowy dostęp musi odpowiedzieć na kilka pytań, które rzecz jasna mają na celu wyłudzenie danych osobowych. Chodzi również o pobranie złośliwego kodu na nasz komputer. Co ciekawe, strona sugeruje również, aby podzielić się tym faktem ze znajomymi.

Nie daj się oszukać - darmowy Netflix nie istnieje, nawet w czasie pandemii


Wprawdzie istnieją portale streamingowe, które udostępniają za darmo treści w ramach kwarantanny związanej z trwającą pandemią, jednak Netflix nie jest jedną z nich. Dlatego też gdy otrzymamy wiadomość, która informować będzie o darmowym dostępie do tego serwisu streamingowego usuńmy ją, a także przekażmy informację o potencjalnym ataku hakerów naszym znajomym.

“W dobie pandemii cyberprzestępcy próbują wykorzystać naszą uśpioną czujność i w każdy sposób chcą wykraść nasze cenne dane. Każdego dnia obserwujemy pojawienie się ogromnej ilości ataków phishingowych. Udostępniane są wszelkiego rodzaju złośliwe aplikacje, które zawierają malware czy ransomware. Warto dbać o bezpieczeństwo naszych danych. Przede wszystkim nie wchodźmy na strony, którym nie ufamy, nie klikajmy w linki pochodzące z nieznanych źródeł. To klucz do sukcesu.” - informuje Mariusz Politowicz, ekspert ds. bezpieczeństwa w Bitdefender Polska.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: