eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Darmowy Netflix przez rok? Nie daj się nabrać!

Darmowy Netflix przez rok? Nie daj się nabrać!

2017-05-19 13:00

Darmowy Netflix przez rok? Nie daj się nabrać!

Wiadomości rozsyłane w komunikatorze WhatsApp © fot. mat. prasowe

Netflix przez rok za darmo? Który z wielbicieli tego serwisu nie skusiłby się na taką propozycję? Problem w tym, że wiedzą o tym również cyberprzestępcy. Specjaliści ESET ostrzegają przed fałszywymi wiadomości rozsyłanymi rzekomo przez Netflix za pośrednictwem komunikatora WhatsApp. Użytkownicy nakłaniani są do aktywacji darmowej usługi. Jeśli dadzą się nabrać, ich urządzenie zacznie wysyłać wiadomości na numery SMS Premium.
Ostrożność powinni zachować wszyscy, którzy otrzymają od znajomych z WhatsApp linka przekierowującego na stronę łudząco podobną do oficjalnego serwisu Netflix. Kliknięcie w link powoduje wyświetlenie informacji, że bezpłatny, roczny dostęp do portalu zostanie aktywowany po przesłaniu linka kolejnym dziesięciu użytkowników WhatsApp. Jeżeli ofiara postąpi zgodnie z instrukcją, zostanie przekierowana na witrynę finalizującą aktywację. W tym czasie oszuści wykradną dane ze smartfona, które potem posłużą im do wysyłania wiadomości na numery SMS Premium.

- Wprawdzie fałszywe wiadomości wysyłane są na razie tylko w języku angielskim, hiszpańskim i portugalskim, ale ze względu na wielojęzyczność serwisu Netflix nie można wykluczyć, że już wkrótce oszukańczy proceder będzie prowadzony również w innych językach – mówi Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET.

Ekspert radzi osobom, które wpadły w pułapkę, aby przede wszystkim nie udostępniały linku kolejnym znajomym – dzięki temu mniej osób padnie ofiarą oszustów. Warto także poinformować osoby, od których otrzymaliśmy link, że padły ofiarą cyberprzestępców. Dodatkowo warto skontaktować się z operatorem sieci komórkowej, by upewnić się, że wysyłanie wiadomości na numery SMS Premium zostało zablokowane.

fot. mat. prasowe

Wiadomości rozsyłane w komunikatorze WhatsApp

Eksperci z firmy ESET ostrzegają przed wiadomościami rozprzestrzeniającymi się za pomocą komunikatora WhatsAppoprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.