eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Kolejny atak na Netflix. Uważaj na przychodzące maile

Kolejny atak na Netflix. Uważaj na przychodzące maile

2020-07-16 12:54

Kolejny atak na Netflix. Uważaj na przychodzące maile

Strona - pułapka © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Pojawiła się fala fałszywych wiadomości mailowych, których nadawca podszywa się pod Netflix i próbuje wyłudzić dane kart kredytowych swoich ofiar - ostrzegają eksperci z krakowskiego laboratorium antywirusowego ESET.

Przeczytaj także: Darmowy Netflix na czas pandemii to zwykłe oszustwo!

W nadesłanej rzekomo przez Netflix wiadomości czytamy, że nasze hasło do konta wygasło, ale możemy je odświeżyć poprzez kliknięcie w załączony do maila link. Jak się można spodziewać, odnośnik przenosi nas na fałszywą witrynę, która do złudzenia przypomina stronę logowania do konta w serwisie Netflix.

Celem, który przyświeca cyberprzestępcom, jest wyłudzenia danych karty kredytowej ofiary.

Jak podkreśla Kamila Sadkowski z krakowskiego oddziału ESET, o ile sama wiadomość jest stworzona nieudolnie i powinna wzbudzać podejrzenia co bardziej spostrzegawczych internautów, o tyle już podrobiona strona wygląda dość autentycznie i gdyby nie dziwny adres WWW, z pewnością u wielu internautów nie budziłaby żadnych podejrzeń co do prawdziwości.

fot. mat. prasowe

Strona - pułapka

Wpisanie na niej swoich danych oznacza przekazanie ich prosto w ręce cyberprzestępców


Ekspert z firmy ESET zwraca uwagę, że internauci, którzy ujawnią na wspomnianej stronie swoje dane, prawdopodobnie stracą nie tylko pieniądze ze swojej karty. Pewne jest, że ich dane logowania trafią do złodziei i nie da się wykluczyć, że wcześniej czy później ktoś z cyberprzestępczego światka będzie próbował je wykorzystać do przechwycenia dostępu do konta na Facebooku, skrzynki mailowej czy rachunku bankowego. Kamil Sadkowski przypomina, by hasła traktować jak klucze do drzwi wejściowych swojego domu – tak jak jeden klucz otwiera jeden zamek w drzwiach, tak jedno hasło powinno zabezpieczać jedną usługę w sieci.

fot. mat. prasowe

Strona pułapka - formularz

Po wpisaniu (na stronie-pułapce) loginu i hasła do Netflix, ofiara jest proszona o uzupełnienie tego formularza i podanie danych swojej karty kredytowej- Netflix jest jedną z popularniejszych platform VOD w Polsce i na całym świecie. Nic dziwnego, że cyberprzestępcy na cel swojego ataku wybrali użytkowników tej platformy – im większy zbiór potencjalnych ofiar, tym większe prawdopodobieństwo, że któryś z internautów wpadnie w pułapkę – podkreśla Kamil Sadkowski z ESET.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: