eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Trei buduje nowy park handlowy w Częstochowie

Trei buduje nowy park handlowy w Częstochowie

2020-03-05 13:28

Trei buduje nowy park handlowy w Częstochowie

Vendo Parku w Częstochowie - wizualizacja © fot. mat. prasowe

W Częstochowie, przy Alei Niepodległości, na działce liczącej sobie blisko 23 tys. mkw., Trei Real Estate Poland buduje swój kolejny park handlowy. W ramach inwestycji Vendo Park zaplanowano powstanie dwóch obiektów handlowych oraz supermarketu Lidl. Otwarcie zaplanowano na jesień bieżącego roku.
Rynek powierzchni handlowych w naszym kraju charakteryzuje się już dość dużym nasyceniem, czego efektem jest wyhamowanie nowej podaży, widoczne zwłaszcza w segmencie centrów handlowych. Uwaga inwestorów przenosi się na mniejsze miejscowości, gdzie powstają obiekty handlowe skrojone na miarę potrzeb lokalnych społeczności. W ten trend wpisuje się również nowy park handlowy, który realizuje w Częstochowie Trei Real Estate Poland.

Jak już wspomniano we wstępie, plany dotyczące inwestycji Vendo Park zakładają stworzenie dwóch obiektów handlowych oraz supermarketu Lidl. Na tym jednak nie koniec - Trei Real Estate Poland planuje również 160 miejsc parkingowych, przebudowę drogi oraz powstanie ciągu pieszo-rowerowego.

Nowy park handlowy w Częstochowie cieszy się zainteresowaniem najemców. Dziś już wiadomo, że na jego terenie pojawią się m.in. Dealz, Pepco, Neonet oraz Rossman.

fot. mat. prasowe

Vendo Parku w Częstochowie - wizualizacja

Generalnym wykonawcą inwestycji Trei w Częstochowie jest firma Daldehog


Generalnym wykonawcą inwestycji Trei w Częstochowie jest firma Daldehog. Prace budowlane zostaną ukończone do połowy bieżącego roku, a oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na jesień.
Rozpoczęliśmy budowę jednego z największych dotychczas Vendo Parków w naszym portfolio o łącznej powierzchni najmu 8 200 mkw. Zrealizujemy także budynek, w którym działać będzie Lidl. Nasza strategia zakłada lokowanie parków handlowych w bezpośrednim sąsiedztwie supermarketów spożywczych, dzięki czemu dywersyfikujemy ofertę handlową lokalizacji, w której się pojawiamy. Zwiększamy tym samym liczbę odwiedzających w obu obiektach handlowych - komentuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

oprac. : eGospodarka.pl


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: