eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › TikTok przegrywa już tylko z WhatsApp'em

TikTok przegrywa już tylko z WhatsApp'em

2020-01-22 09:35

TikTok przegrywa już tylko z WhatsApp'em

TikTok przegrywa już tylko z WhatsApp'em © nenetus - Fotolia.com

Mogłoby się wydawać, że pod względem ilości instalacji aplikacje Facebooka i Messengera nie mają sobie równych. Tymczasem okazuje się, że zostały one zdominowane przez TikToka. Ten bardzo popularny wśród dzieci i młodzieży program doczekał się na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy minionego roku przeszło 220 milionów pobrań. Lepszy był tylko WhatsApp - czytamy w komunikacie opublikowanym przez agencję GetHero.

Przeczytaj także: Aplikacja Tik Tok pod lupą Ministerstwa Cyfryzacji

W ujęciu kwartalnym pobrania TikToka wzrosły o 24%. Tym samym był on pobierany częściej niż Facebook Messenger czy Instagram. Lepsze wyniki zanotowała tylko aplikacja WhatsApp, którą u schyłku minionego roku pobrano około 270 mln razy. Dla bacznych obserwatorów rynku wzrost ilości pobrań TikToka może okazać się zaskakujący, ponieważ ostatnio aplikacja nie radziła sobie najlepiej.

Mowa tu między innymi o sięgającej 5,7 mln dolarów karze za naruszenie przepisów Ustawy o ochronie prywatności dzieci w internecie oraz ujawnionych przez izraelskich specjalistów lukach w zabezpieczeniach, poprzez które hakerzy przejmowali konta użytkowników i kradli ich dane. Okazuje się jednak, że nawet tak istotne wydarzenia nie odcisnęły się piętnem na popularności TikToka. Zwłaszcza w Indiach, które w 2019 roku były największym rynkiem TikTok. Co ciekawe 44% wszystkich pobrań aplikacji w ubiegłym roku wygenerowało właśnie to państwo, pomimo zakazu ze strony rządu.

Warto dodać, że popularność TikTok zwiększa się m.in. dzięki celebrytom, którzy na platformie założyli konta i przyciągają do aplikacji swoich fanów. Na polskim TikTok możemy spotkać m.in. Marylę Rodowicz, Sylwię Szostak, Dawida Wolińskiego, Klaudię Halejcio czy Ewelinę Lisowską. Jeśli chodzi o gwiazdy światowego formatu, to na platformie swoje konta mają m.in. Will Smith, Justin Bieber, David Beckham, Miley Cyrus, Paris Hilton oraz Mariah Carey.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: TikTok, WhatsApp, media społecznościowe

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: