eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Ceny biletów lotniczych na wakacje 2020. Lepszy first czy last minute?

Ceny biletów lotniczych na wakacje 2020. Lepszy first czy last minute?

2020-01-21 10:06

Ceny biletów lotniczych na wakacje 2020. Lepszy first czy last minute?

Lotnisko © ras-slava - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Wprawdzie od wakacji 2020 dzieli nas jeszcze kilka ładnych miesięcy, to jednak nie przeszkadza to zupełnie w planowaniu urlopu. Tym bardziej, że wczesne rezerwacje mogą wygenerować całkiem pokaźną sumkę oszczędności. Jak jednak wynika z analizy KAYAK.pl, przy zakupie biletów lotniczych duże wyprzedzenie nie zawsze się opłaca. Czasami lepiej jest poczekać na last minute, a wiele zależy tu od kierunku, w którym zamierzamy się udać.
Z zestawienia przygotowanego przez KAYAK.pl wynika, że tego lata Polacy zamierzają udać się przede wszystkim do Nowego Jorku, Luqi, Dubrownika, Barcelony i Lizbony. W czterech przypadkach lepszym pomysłem jest wcześniejszy zakup biletów lotniczych, ponieważ obserwacje prowadzone w minionym roku wyraźnie pokazały, że ceny mają zwyczaj rosnąć wraz ze zbliżaniem się sezonu letniego. Last minute korzystne jest jedynie w odniesieniu do Malty, w przypadku której ubiegłoroczne ceny ze stycznia i lutego okazały się o 130 zł wyższe od stawek zaproponowanych podróżującym w kwietniu i maju.
„Dla zapobiegliwych podróżników, którzy wakacje 2020 chcą mieć pewne już na początku roku, najlepszym kierunkiem będzie chorwacka Pula, do której ceny zmieniają się najbardziej w zależności od miesiąca, w którym dokonujemy rezerwacji - loty do tego miasta są średnio 60% tańsze w pierwszych miesiącach roku niż na wiosnę. Około jednej czwartej ceny można zaoszczędzić także z wyprzedzeniem rezerwując loty do Florencji, Lamezii Terme i Bari oraz portugalskiego Faro czy na hiszpańską Teneryfę. Polscy podróżni, którzy planują wakacje w jednym z tych miejsc i już teraz kupią bilety lotnicze, mogą sporo zaoszczędzić”.

Gdzie na last minute


Na szczęście dla osób, które z decyzją o zakupie lotów zwlekają do last minute, są też kierunki, które lepiej rezerwować z mniejszym wyprzedzeniem. Wiosną średnie ceny lotów do chorwackiego Zadaru są średnio dwa razy niższe niż na początku roku. Na liście kierunków tańszych w opcji last minute znalazły się też Sardynia czy Rimini we Włoszech. Nie muszą się też martwić fani zwiedzania, którzy mają tendencję odkładać organizację wyjazdu „na później” – atrakcyjne ceny lotów będą mogli wciąż znaleźć do Wenecji, Kutaisi, Londynu czy Lwowa, oszczędzając na lotach od 34% do nawet 80%.

fot. mat. prasowe

Miasta z największą różnicą cen first minute vs. last minute

Wiosną średnie ceny lotów do chorwackiego Zadaru są średnio dwa razy niższe niż na początku roku.


Lista najpopularniejszych kierunków na lato 2020 została przygotowana w oparciu o wyszukiwania na KAYAK.pl między 1-14.01.2020 dla podróży między 1.06-30.09.2020.
Różnice w cenach first minute vs. last minute zostały podane w oparciu o wyszukiwania na KAYAK.pl między 1.01-28.02.2019 vs. 1.04-31.05.2019 dla podróży między 1.06 - 30.09.2019. Ceny zostały podane na podróży w klasie ekonomicznej dla jednego pasażera za lot w obie strony. Ceny mogą się różnić, mogły ulec zmianie lub mogą nie być dłużej dostępne.

Ankieta została przeprowadzona na zlecenie KAYAK przez Cint wśród 23 400 osób z 22 różnych krajów. Zbieranie danych odbywało się od 3 do 10 stycznia 2019 roku poprzez e-ankietę za pośrednictwem paneli Cint. Dane dla Polski opierają się na odpowiedziach 980 ankietowanych dorosłych Polaków.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • Re: Ceny biletów lotniczych na wakacje 2020. Lepszy first czy last minute?

    Alicja554 / 2020-01-21 12:32:28

    Dla mnie zawsze lasty były lepsze :) Czesto mi się udaje dobrą wycieczkę upolować i lecieć enterem na jakiś kraniec Europy :) odpowiedz ] [ cytuj ]

  • mczay / 2020-01-22 20:36:20

    Tylko po co wyjeżdżać za granicę, skoro można spędzić naprawdę mile czas w Polsce? Nie trzeba od razy wybywać do innych krajów. Chcąc zaznać odrobiny luksusu można udać się do jakiegoś fajnego SPA. Ja ze swojej strony mogę polecić Aquarius SPA w Kołobrzegu. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: