eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Tanie latanie i noclegi 2020. Zobacz, jak zaoszczędzić

Tanie latanie i noclegi 2020. Zobacz, jak zaoszczędzić

2019-12-25 00:30

Tanie latanie i noclegi 2020. Zobacz, jak zaoszczędzić

Lotnisko © HappyAlex - Fotolia.com

Tanie latanie rzeczywiście nie obciąży budżetu, jeżeli o rezerwację zadbamy w odpowiednim momencie. Podobnie sprawa wygląda z noclegami - przekonuje wyszukiwarka KAYAK.pl. Oszczędności na przelotach mogą sięgnąć 56%, a na zakwaterowaniu możemy zaoszczędzić nawet 69%. Jak je znaleźć? Okazuje się, że najkorzystniejszy czas na wykupienie podróży w dużej mierze uzależniony jest od tego, czy wybieramy destynację europejską, czy też kierunek położony poza Starym Kontynentem.

Przeczytaj także: Bilety lotnicze poniżej 100 zł. Sprawdź ranking najtańszych połączeń

Kiedy jest szansa na tanie latanie po Europie?


Jak wynika z komunikatu KAYAK.pl, podróż po Europie może okazać się najlepszym "dealem", jeśli o rezerwację postaramy się z wyprzedzeniem sięgającym około dwóch miesięcy. Doświadczenie pokazuje bowiem, że najtańsze bilety lotnicze znaleźć można średnio 63 dni przed terminem wylotu. Oszczędności mogą sięgnąć nawet 56%. Istotny jest również dzień tygodnia - i tak np. wyloty wtorkowe są najczęściej tańsze od niedzielnych.

Jeżeli chodzi natomiast o tanie noclegi, to o tych należy pomyśleć nieco wcześniej. Analiza KAYAK.pl pokazała, że najniższe ceny hoteli znajdujemy 118 dni przed zaplanowanym wyjazdem. Takie wyprzedzenie pozwala zaoszczędzić średnio 49% w stosunku do ceny, którą musielibyśmy zapłacić, decydując się na hotel w ostatniej chwili.

Tanie latanie między kontynentami? Bilety kup 51 dni przed podróżą


W przypadku dalszych wakacji, na tanie latanie największą szansę mamy 51 dni przed wyjazdem, co pozwoli na oszczędność rzędu 42% ceny biletu kupowanego w dniu wylotu. Najkorzystniejszym dniem na rozpoczęcie wakacji jest wtorek – podobnie jak w przypadku lotów w Europie – a najgorszym sobota, kiedy bilety lotnicze są średnio 13% droższe.

fot. HappyAlex - Fotolia.com

Lotnisko

Jak zaoszczędzić na lotach i noclegach w 2020?


Noclegi, podobnie jak w przypadku bliższych wyjazdów, najlepiej zarezerwować z blisko czteromiesięcznym wyprzedzeniem – 115 dni przed wyjazdem hotele są tańsze o średnio 69%.

Najgorętsze kierunki 2020


Eksperci KAYAK.pl sprawdzili również kierunki z największym wzrostem liczby wyszukiwań na przyszły rok. W czołówce zestawienia znalazły się chorwacki Zadar oraz Ejlat i Amman na Bliskim Wschodzie, które z impetem podbijają serca polskich podróżnych. To ciekawe alternatywy dla Londynu, Rzymu czy Bangkoku i Nowego Jorku, które od lat dominują w rankingach popularności.

Bilety lotnicze do Zadaru warto rezerwować nawet na 23 dni przed podróżą, co czyni z kierunku dobrą opcję na wakacje last-minute. Jednak planując wyjazd do Jordanii lub Izraela lepiej zdecydować się nieco wcześniej – najlepsze ceny do Ammanu czekają na 69 dni przed podróżą, a do Ejlatu – 57 przed planowanym wylotem.

Kiedy rezerwować podróże do ulubionych miejsc Polaków?


Jak pokazują wyniki ankiety KAYAK.pl, planując wakacje, jedna piąta badanych Polaków (20%) najchętniej zaoszczędziłaby na kosztach lotów, a niemal co czwarty – na zakwaterowaniu (24%). Nowa funkcja na stronie KAYAK.pl w prosty sposób pozwala znaleźć przydatne wskazówki dla najpopularniejszych kierunków w Europie i na świecie, podpowiadając, kiedy można liczyć na najniższe ceny. Z pewnością warto wiedzieć, że najwcześniej – bo aż 109 dni przed podróżą – należy szukać biletów do Rzymu, podczas gdy loty do Bangkoku w korzystnej cenie są dostępne nawet na 26 dni przed wylotem. Więcej wskazówek znaleźć można w interaktywnym poradniku.

Uwagi:
Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania na KAYAK.pl wykonane pomiędzy 1.08.2018 - 30.09.2019 dla podróży w 2019 roku dla lotów w dwie strony w klasie ekonomicznej. Kierunki z największym wzrostem zainteresowania zostały podane dla wyszukiwań między 1.01.2017-1.09.2018 a 1.01.2018-1.09.2019 dla podróży między 1.01.2018 - 31.12.2018 i 1.01.2019 - 31.12.2019. Procentowe oszczędności zostały podane w oparciu o porównanie najtańszego terminu podróży z najdroższym. Oszczędności mogą się różnić zależnie od terminu, zainteresowania i dostępności miejsc, a ceny mogą ulec zmianie.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: