eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Zobacz, kiedy kupić bilety lotnicze i zaoszczędzić 84%

Zobacz, kiedy kupić bilety lotnicze i zaoszczędzić 84%

2016-01-10 00:50

Zobacz, kiedy kupić bilety lotnicze i zaoszczędzić 84%

Kiedy rezerwować loty, żeby zapłacić mniej za bilet? © viperagp - Fotolia.com

Jeśli zakupisz bilet samolotowy z odpowiednim wyprzedzeniem, możesz zaoszczędzić nawet 84 proc. Warto jednak przy tym pamiętać o kilku zasadach, jak np. o tym, że ceny przelotów w tygodniu są przeważnie korzystniejsze od cen weekendowych. Niejednokrotnie na oszczędność wpływa również godzina, o której dokonujemy rezerwacji.

Przeczytaj także: Jeśli tanie latanie, to jesienią

Eksperci wyszukiwarki KAYAK.pl postanowili przeanalizować loty do najpopularniejszych miast, aby ustalić, w jakie dni, a nawet w jakie godziny najlepiej kupować bilety lotnicze. Jeśli opracowany na ich podstawie plan okaże się dobry, to istnieją realne szanse na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki, którą ze spokojnym sumieniem będziemy mogli przeznaczyć np. na przyjemności. Poznajcie zatem główne trendy i wyniki analizy.

Planowanie i rezerwowanie podróży do ulubionych miejsc w Europie


Jak dowodzi KAYAK.pl, na największe oszczędności możemy liczyć, kupując bilety lotnicze na terenie Europy z wyprzedzeniem sięgającym kilku miesięcy. Loty do największych europejskich stolic (jak np. Londynu, Rzymu, Paryża czy Barcelony), kupione od dwóch do czterech miesięcy przed wyjazdem, mogą kosztować od 53 do 63 proc. mniej.

Jeśli chodzi o Mediolan, to tutaj można zaoszczędzić nawet 84 proc. W przeciągu czterech tygodni cena biletów do włoskiej stolicy mody spada z 579 złotych na 92 złote. Podobny trend widoczny jest w cenach biletów do Madrytu i Lizbony, które są najtańsze na trzy miesiące przed planowanym wyjazdem, a najdroższe - na cztery.

Analiza najlepszych dni tygodnia na zakup biletów lotniczych pokazuje, że odrobina elastyczności w ich wyborze pomoże namierzyć najlepsze promocje cenowe. Podróżowanie w weekend, w porównaniu z pozostałymi dniami tygodnia, jest wciąż dość kosztowne. Biorąc pod uwagę terminy odlotów i powrotów, dobre okazje można znaleźć w środy i poniedziałki.

fot. viperagp - Fotolia.com

Kiedy rezerwować loty, żeby zapłacić mniej za bilet?

Jak dowodzi KAYAK.pl, na największe oszczędności możemy liczyć, kupując bilety lotnicze na terenie Europy z wyprzedzeniem sięgającym kilku miesięcy.


Z jakim wyprzedzeniem planować dalekie podróże międzykontynentalne


Aby zaoszczędzić na najbardziej popularnych trasach międzykontynentalnych,KAYAK.pl radzi, by rezerwować loty do dziesięciu miesięcy przed planowaną wyprawą. Podróżni, którzy w 2016 roku pragną odwiedzić Kapsztad, Kuala Lumpur czy Bangkok, powinni rozglądać się za połączeniami już od siedmiu do dziesięciu miesięcy przed wyjazdem. Pozwoli im to upolować okazje tańsze nawet o 58 proc. Przykładowo, przelot do Kuala Lumpur na osiem miesięcy przed wyjazdem to wydatek rzędu 1578 złotych. Kto zwleka i rezerwuje pięć miesięcy przed podróżą, musi liczyć się z kosztami w wysokości 3761 złotych.

Przeloty do Nowego Jorku najlepiej natomiast planować i rezerwować nieco później. Kupując bilety lotnicze na trzy miesiące wcześniej, polscy podróżni będą mogli zaoszczędzić aż do 63 proc., wydając 1934 złote, zamiast 5227 złotych na dziewięć miesięcy przed wylotem.

W przypadku lotów długodystansowych, wśród najkorzystniejszych dni na rezerwację króluje niedziela. Jest to najlepszy dzień na kupowanie biletów do pięciu z dziesięciu analizowanych przez KAYAK.pl kierunków podróży. Biorąc pod uwagę odloty, dobre ceny można znaleźć również w środy, a jeśli chodzi o loty powrotne - w poniedziałki.

Godzina dokonywania rezerwacji ma znaczenie


Podczas szukania promocyjnych cen biletów lotniczych do ulubionych miejsc, dużą rolę odgrywa nie tylko odpowiednio duże wyprzedzenie, ale również godzina w ciągu dnia. Podróżni, którzy rezerwują późnym wieczorem o godzinie 23:00, mogą zaoszczędzić do 18 proc., w porównaniu z rezerwacjami dokonanymi w środku dnia o godzinie 14:00.
„Naszym celem jest przygotowanie praktycznych porad dla użytkowników, popartych konkretną wiedzą wynikającą ze szczegółowej analizy danych i kalkulacji. Wszystko po to, aby mogli oni podejmować jeszcze lepsze decyzje dotyczące podróży.”, informuje Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję. Dodaje również: „opracowując powyższą analizę, chcieliśmy pokazać, z jakim wyprzedzeniem najlepiej planować podróże do najpopularnieszych kierunków w nadchodzącym roku. Dzięki tym informacjom, nasi użytkownicy będą mogli być pewni swoich wyborów i planów”.

Informacje o badaniu
Analiza została przeprowadzona w oparciu o wyszukiwania lotów na KAYAK.pl do najbardziej popularnych miejsc w dowolnym terminie w roku 2016. Ceny mogą ulec zmianom, a oferty mogą nie być już dostępne. Podane oszczędności nie są gwarantowane.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: