eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Znamy zwycięzców Digital Excellence Awards 2019

Znamy zwycięzców Digital Excellence Awards 2019

2019-10-21 09:42

Znamy zwycięzców Digital Excellence Awards 2019

Znamy zwycięzców Digital Excellence Awards 2019 © Brian Jackson - Fotolia.com

Laureaci tegorocznej edycji Digital Excellence Awards już wyłonieni. Jury konkursu wskazało 5 najlepszych w naszym kraju organizacji, które wyróżniają się pod względem korzystania z nowych technologii, stosowania innowacyjnych idei, osiągania wyjątkowych rezultatów, a także zmian jakie przeprowadzają zarówno wewnątrz siebie, jak i w szeroko rozumianym otoczeniu biznesowym. W tym roku przyznano również Nagrodę Społeczności CIONET.

Przeczytaj także: Transformacja cyfrowa przyspiesza. 6 obszarów, które skorzystały na pandemii

  • Wyróżnienie w zakresie Digital Strategy powędrowało w ręce Ministerstwa Finansów, które może się pochwalić niezwykle sprawnym przeprowadzeniem strategicznej zmiany na skalę całego kraju. Mowa tu o projekcie e-PIT, za sprawą którego Polacy mogą rozliczać się z fiskusem nawet wprost z plaży, a na zwrot nadpłaconego podatku przychodzi im czekać nie dłużej niż 17 dni. Jest to bez wątpienia wyśmienity przykład prawdziwej, cyfrowej rewolucji.
  • Na wyróżnienie w obszarze Digital Customer zasłużyła zdaniem jury firma Neuca, która uczestniczy w transformacji cyfrowej biznesu poprzez wsparcie, jakiego udziela w zakresie rozwoju klientów. Wykorzystanie analizy danych do sprostania kluczowym wyzwaniom rynkowym to dla niezależnych aptekarzy duże wyzwanie. Dlatego Neuca dostarcza im profesjonalnych narzędzi i rozwiązań, które wspierają wszystkie obszary rozwoju.
  • W obszarze Transformation of Capabilities wyróżnienie otrzymał EMPIK, który przedefiniował swoją strategię, na nowo tworząc standardy w oparciu o zrozumienie cyfrowego klienta. Empik Premium to efekt przemyślanej i konsekwentnie prowadzonej od trzech lat digitalizacji. Uruchomienie usługi było możliwe dzięki wcześniejszej realizacji całego portfela cyfrowych projektów.
  • W obszarze Digital Capabilities wyróżnienie za gigantyczną transformację, która umożliwia realizację strategii przedsiębiorstwa, otrzymała spółka PKP Energetyka. Bazujący na wykorzystaniu elementów sztucznej inteligencji i robotyzacji w procesach biznesowych Program Cyfryzacji stanowi jeden z głównych elementów strategicznej wizji rozwoju PKP Energetyka.
  • Wyróżnienie w obszarze Operational Efficiency za przeprowadzenie rewolucyjnej zmiany w modelu ochrony zdrowia otrzymało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Cyfrowa transformacja umożliwia szybki dostęp do danych medycznych, tworzy procesy przyspieszające obsługę pacjentów a dodatkowo pozwala na uszczelnienie systemu i podniesienie jakości danych medycznych.
  • Nagrodę Społeczności CIONET otrzymał Totalizator Sportowy, który w wielkim stylu wszedł na rynek e-commerce. Dzisiaj sprzedaż online i zarządzanie klientami decyduje o znacznej części przychodu Totalizatora Sportowego. Kasyno internetowe Totalizatora Sportowego oraz gry liczbowe online okazały się ogromnym sukcesem.

Tegoroczne zwycięskie projekty wyróżniały się ogromną skalą, zasięgiem i wpływem – w pozytywny sposób zmieniają rzeczywistość i codzienne życie ludzi.
„Konsekwentnie szukamy oryginalnych pomysłów i śmiałych planów. Nie wystarczy wdrożyć nowe aplikacje albo unowocześnić sprzęt. Cyfrowa transformacja wymaga rozumienia potencjału biznesu do bycia lepszym i umiejętności znalezienia technologii, która może w tym pomóc. To bardzo rzadka umiejętność i dlatego chcemy ją nagrodzić i inspirować innych do rozwoju w tym kierunku.” – mówi Bartosz Górczyński, przewodniczący Jury Digital Excellence Awards i partner zarządzający CIONET Polska i Digital Excellence.

„Epoka nisko wiszących owoców w transformacji cyfrowej się skończyła. Większość wprowadzonych przez nią nowych przewag konkurencyjnych stała się normalnością dzisiejszego biznesu. Teraz, w naszym konkursie, szukamy firm umiejących wyjść poza tę pierwotną „cyfrowość” i proste aplikacje IT; firm zdolnych do faktycznego, głębokiego przekształcania systemów zarządzania, produkcji, logistyki, sprzedaży, marketingu, relacji z klientami, etc., z pomocą nowatorskich wizji i koncepcji modeli biznesowych opartych na możliwościach przynoszonych przez nadchodzącą kolejną rewolucję technologiczną. Szukamy cyfrowych rebeliantów, a już nie tylko cyfrowych kopistów” – komentuje prof. Piotr Płoszajski, członek Jury.

„Praktycznie każda branża opiera się na wykorzystaniu pozornie tych samych nowych technologii. SaaS, Cloud, AI, CI/CD, Agile nie są już enigmatycznymi terminami informatyków, ale częścią codziennego języka w zarządzaniu zmianą. Z mojej perspektywy, kluczowym aspektem jest jednak to, jak stosujemy te metody, tym samym, w jaki sposób zabezpieczamy realizację potrzeb klienta w ciągle zmieniającej się rzeczywistości rynkowej” – tłumaczy Jaromir Pelczarski, Wiceprezes Zarządu, COO BGŻ BNP Paribas i członek Jury.

W ubiegłorocznej edycji konkursu tytułem Digital Excellence of The Year wyróżnieni zostali: LPP, ARIMR, Rossmann SDP, AGH, Eobuwie.pl a rok wcześniej: Hempel, Nowa Itaka, Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście, MPWiK Wrocław oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: