eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › McAfee Total Protection

McAfee Total Protection

2006-07-01 00:02

McAfee jest drugą firmą, która weszła na rynek ze swoim zestawem produktów związanych z oprogramowaniem zabezpieczającym w wersjach beta. Przedstawiamy analizę jego zestawu Total Protection.

Przeczytaj także: McAfee Falcon zabezpieczy systemy latem

Podczas gdy nagłówki prasowe donoszą o udostępnieniu przez Microsoft produktu Windows Live OneCare, gracze o ustalonej reputacji na rynku bezpieczeństwa Windows i użyteczności publicznej podejmują działania mające na celu utrzymanie swoich pozycji. W tym samym dniu, w którym Microsoft ogłosił dostępność OneCare, McAfee odpowiedział uruchamiając wersję beta kolejnej generacji produktów, zwanych Falcon.

Według McAfee, ostatecznie dostarczy on cztery zestawy zabezpieczające, pierwsze dwa z nich są w tej chwili dostępne jako wersje beta do ściągnięcia. McAfee Total Protection został zbudowany na wcześniejszych produktach McAfee, takich jak VirusScan i Personal Firewall, ale dodaje nowe właściwości, które mają poradzić sobie z pojawiającymi się zagrożeniami takimi jak phising. McAfee VirusScan Plus oferuje podzbiór właściwości Total Protection, radzących sobie z wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim czy aktywnością hakerów.

Bogactwo właściwości

Nazwanie Total Protection tylko produktem zabezpieczającym pomniejsza niektóre jego cechy. Oczywiście oferuje on właściwości antywirusowe, antyszpiegowskie czy firewalla, typowe dla większości komputerowych zestawów zabezpieczających. Jednak dodaje także cechy antyspamowe i antyphisingowe dla e-maili i wiadomości tekstowych. Bezprzewodowe składniki zabezpieczające pomagają upewnić się, że sieć bezprzewodowa nie jest penetrowana czy wykorzystywana przez naciągaczy. Ochrona rodzicielska daje trochę spokoju ducha rodzicom, którzy chcą być pewni, że ich dzieci nie skończą w złym internetowym towarzystwie.

Do większości cech Total Protection można uzyskać dostęp przez główną aplikację Security Center, która pokazuje na pierwszy rzut oka wskaźniki stanu wszystkich właściwości. Z tej pozycji można także konfigurować każdy składnik lub zgłębiać jego szczegóły użytkowe. Nawet używając Security Center jako bazy, w produkcie jest tak wiele funkcjonalności, że czasem trudno znaleźć lub ściągnąć określone ustawienia. Interfejs wymaga wielu ćwiczeń i powtórnych działań żeby go zgłębić.

Jednym z najlepszych dodatków do zestawu McAfee jest Site Advisor. Przeglądarka dodawana do Internet Explorera i Firefox sprawdza strony które odwiedza użytkownik, porównując je z informacjami zebranymi przez Site Advisor na temat złośliwych plików, spamu, oraz związki z innymi możliwie podejrzanymi stronami. W tej chwili Site Advisor jest także dostępny jako oddzielna wersja do ściągnięcia.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: