eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jazdę na rowerze lubimy niemal wszyscy

Jazdę na rowerze lubimy niemal wszyscy

2019-08-24 00:50

Jazdę na rowerze lubimy niemal wszyscy

Ścieżka rowerowa © fot. mat. prasowe

Jazda na rowerze to jedna z naszych ulubionych aktywności sportowych. Aż 93% Polaków przyznaje, że lubi wycieczki rowerowe, a 12% to tak zapaleni miłośnicy tego sportu, że uprawiają go nawet podczas mało sprzyjających warunków atmosferycznych.

Jazda na rowerze? Tak!


Polacy lubią jazdę na rowerze i nie są to wcale wyjątki, ale pokaźna część społeczeństwa. 4 na 10 z nas stwierdza, że na jednoślad wsiada zawsze, gdy pozwala na to pogoda. 12% jest tak zakochanych w dwóch kółkach, że wybiera je niezależnie od warunków atmosferycznych. 41% przyznaje z kolei, że lubi jeździć na rowerze, ale rzadko ma ku temu okazję. Niechętnych tej aktywności sportowej jest jedynie 7% ankietowanych.

Biorąc pod uwagę, jak liczna jest rzesza miłośników jazdy na rowerze, nie jest zaskoczeniem, że aż 70% z nas dysponuje własnym jednośladem. Najwięcej posiadają ich mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. W tym regionie aż 89% badanych ma swój rower. Dużym odsetkiem wyróżniają się też województwa kujawsko-pomorskie, opolskie i podkarpackie. Wciąż jednak co piąty Polak nie posiada własnego jednośladu. Jednak dla chcącego nic trudnego – połowa z nich decyduje się na korzystanie z wypożyczalni miejskich. Najchętniej robią to mieszkańcy Lubelszczyzny (17%) oraz Mazowsza (15%), a najrzadziej osoby zamieszkujące tereny Podkarpacia (3%).

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane trasy rowerowe Polaków – są one po części owiane nutą tajemnicy. 29% ankietowanych przyznaje, że ma swoje prywatne, wyjątkowe miejsca. Pozostali uczestnicy badania wyznali, że chętnie odwiedzają obszary wiejskie (27%) czy miejskie parki (20%). Na wycieczkę do centrów miast decyduje się jedynie 9% ankietowanych, a niecałe 4% zapytanych Polaków przyznało, że pokonuje na nim wyłącznie swoją drogę do pracy.

fot. mat. prasowe

Ścieżka rowerowa

Jazdę na rowerze lubi zdecydowana większość Polaków


Aleksandra Sowa-Frąckowiak, rzecznik prasowy KAYAK.pl, komentuje:
„Sezon wakacyjny sprzyja rowerowym wyprawom. Dzięki łatwemu dostępowi do sprzętu rowerowego czy miejskim wypożyczalniom, Polacy chętnie wsiadają na jednoślady. Z pewnością nie bez znaczenia jest też moda na aktywność fizyczną, a chęć dbania o planetę zachęca wielu do wyboru roweru zamiast samochodu, także podczas wizyty w nowym mieście. Osoby, które zastanawiają się, gdzie znajdują się najpiękniejsze i najciekawsze trasy rowerowe, dowiedzą się więcej na naszym blogu KAYAK MGZN”.

UWAGI:
Ankieta dotycząca rowerowych podróży Polaków została przeprowadzona przez KAYAK.pl wśród 1091 użytkownik wyszukiwarki. Zbieranie danych odbywało się od 16 do 31 maja 2019 roku, poprzez e-ankiety za pośrednictwem newsletteru KAYAK.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: