2018-07-11 00:36
Sztuczna inteligencja © sdecoret - Fotolia.com
Przeczytaj także: Nie samą rekrutacją żyje rekruter
– Wstępny, mogący wydawać się prostym i intuicyjnym, etap rekrutacji często stanowi dla ekspertów HR największe wyzwanie. Głównie dlatego, iż firmy dysponują dzisiaj bardzo obszernymi bazami cyfrowych aplikacji kandydatów. Korzystają zarówno z dokumentów nadesłanych w przeszłości, jak i tych przychodzących na bieżąco. Dodatkowo selekcja dokumentów przebiega zwykle wieloetapowo – wstępnie grupuje się kandydatów spełniających jedno kryterium, następnie wprowadza się kolejne parametry selekcyjne dla tych, którzy pozostali w puli, etc. To żmudny i wymagający proces, który bez strat dla jakości selekcji zgłoszeń może być w pełni zautomatyzowany – tłumaczy Maciej Stanusch z firmy Stanusch Technologies od kilkunastu lat specjalizującej się w realizacji projektów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
fot. sdecoret - Fotolia.com
Sztuczna inteligencja
Czytasz CV? Niepotrzebnie. Sztuczna inteligencja zrobi to lepiej.
- Dokumenty są wówczas analizowane przez tzw. parsery, które rozpoznają pożądane frazy i dzielą zgłoszenia na podstawie prostych parametrów – np. wieku, adresu czy dotychczasowych stanowisk. Ich funkcjonalność jest jednak mocno ograniczona – potrafią odnaleźć w dokumencie wcześniej wprowadzone do poszukiwania słowa klucze, ale nie „rozumieją” kontekstu, przez co rekruterzy zwykle i tak muszą powracać do ręcznej analizy CV, które zostały wcześniej jedynie pogrupowane. Systemy kognitywne są w stanie błyskawicznie przeanalizować aplikacje bez potrzeby ich otwierania i dostarczyć specjalistom HR ważne wnioski. Mogą również „przeczytać” nadesłane listy motywacyjne i także na ich podstawie ocenić w jakim stopniu dany kandydat spełnia oczekiwania firmy poszukującej pracownika, analizując styl, formę czy zdania o kluczowej treści – zaznacza Maciej Stanusch ze Stanusch Technologies.
oprac. : eGospodarka.pl
Rynek pracy: jakie trendy w obszarze stałej rekrutacji pracowników?
Nowoczesne metody rekrutacji. Jak i gdzie szukać pracownika?
Rekrutacja pracowników: dlaczego feedback ma znaczenie?
CV bez zdjęcia lepsze niż zbytnia pewność siebie
Czego pracownik fizyczny wymaga od rekrutacji?
Candidate Experience, czyli o wysokich kosztach złej rekrutacji
W rekrutacji pracowników liczy się informacja zwrotna
Coraz bieglejsi w candidate experience?
Co czeka rekrutację i HR w najbliższych 10 latach?
Czy ubiegając się o prace wysyłać życiorys i list motywacyjny razem, czy może lepiej wysłać rozbudowane CV, już bez listu motywacyjnego?
Poszukuję na potrzeby aplikacji oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo ...
eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Inwestorzy czekają na sygnały z rynku pracy USA
Na zakup mieszkania pożyczamy coraz więcej
W PIT za 2020 rok ulga abolicyjna w pełnej wysokości
Sprzedaż internetowa bez podatku od sprzedaży detalicznej
BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe kolejny miesiąc na plusie
Jaki kapitał trzeba mieć, chcąc otrzymać licencję na zakłady bukmacherskie?
USD odrabia straty