Polacy popierają członkostwo w UE
2006-02-18 00:56
Przeczytaj także: Polacy o członkostwie Polski w UE
Z sondażu wynika, że szczyt w Kopenhadze, na którym doszło do ostatecznego uzgodnienia warunków członkostwa naszego kraju wzbudził zainteresowanie 42 procent ankietowanych. 9 procent respondentów przyznało, że przebieg spotkania był dla nich ważny, a co trzeci ankietowany twierdzi, że interesował się nim tylko trochę. Szczytem interesowały się głównie osoby lepiej wykształcone i dobrze sytuowane.35 procent ankietowanych zapytanych o ocenę negocjacji w sprawie budżetu Unii Europejskiej uznało, że nie można ich nazwać ani porażką, ani sukcesem naszego rządu. 29 procent respondentów uważa, że negocjacje te są sukcesem, a 8 procent uznało je za porażkę. 37 procent badanych twierdzi, że nasz kraj nie mógł liczyć na więcej niż to, co udało się ustalić, a 32 procent było przeciwnego zdania.
Badanych zapytano również o najważniejszych sojuszników Polski w Unii Europejskiej. 35 procent ankietowanych uważa, że są nim Niemcy, a 28 procent wymieniło Wielką Brytanię. Dla 19 procent najważniejszym sojusznikiem Polski jest w UE Francja.
Aż 68 procent respondentów uważa, że nasz kraj powinien mieć w UE stałych sojuszników, z którymi będzie współpracować w różnych dziedzinach. Co ósmy badany (12 procent) przyznał natomiast, że jest za podejmowaniem krótkotrwałych sojuszy.
![62% Polaków zadowolonych z wejścia do UE [© Scanrail - Fotolia.com] 62% Polaków zadowolonych z wejścia do UE](https://s3.egospodarka.pl/grafika/Polacy/62-Polakow-zadowolonych-z-wejscia-do-UE-apURW9.jpg)
oprac. : Marcin Pijaczyński / Polska.pl
Przeczytaj także
Najnowsze w dziale Wiadomości
-
Kobiety na rynku pracy: mniejsze ambicje czy większe bariery?
-
KLM wprowadza taryfę "basic" bez bagażu podręcznego - podróż tylko z małą torbą pod fotel
-
Pokolenie Z w pracy: jak różnią się priorytety i oczekiwania młodych pracowników w Polsce
-
Nie tylko cena. Co naprawdę przyciąga klientów i buduje ich lojalność?