eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Biurowiec Atrium 2 z pozwoleniem na użytkowanie

Biurowiec Atrium 2 z pozwoleniem na użytkowanie

2016-04-07 15:10

Biurowiec Atrium 2 z pozwoleniem na użytkowanie

Biurowiec Atrium 2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Atrium 2 – nowoczesny biurowiec przy rondzie ONZ w Warszawie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Budynek zaoferuje 20 000 mkw powierzchni najmu, w jego wnętrzu znajdzie się również siłownia oraz biblioteka. Projekt realizowany jest przez Skanska Property Poland.

Przeczytaj także: Bronowice Business Center: zakończono budowę II etapu

Wśród firm, które wprowadzą się do Atrium 2 są międzynarodowa kancelaria prawna DLA Piper oraz firma Bravura Solutions – wiodący dostawca rozwiązań IT dla sektorów finansowego oraz ubezpieczeń. Obecnie w obiekcie realizowane są prace aranżacyjne na powierzchniach najmu.
Projektując Atrium 2 zależało nam, aby nasz budynek wyróżniał się na tle innych biurowców nie tylko funkcjonalnością, ale też prostą i szlachetną formą. Projekt łączy przeszłość z przyszłością. Jego modernistyczny charakter podkreśla wkomponowany w fasadę popularny w dwudziestoleciu międzywojennym motyw warszawskich gorsecików. To właśnie umiejętne skontrastowanie nowości z tradycją jest jego największym atutem. Atrium 2 powstał z myślą o nowoczesnych i odpowiedzialnych firmach, które dbają zarówno o sukces biznesowy, jak i o dobre samopoczucie swoich pracowników. Dzięki świetnej lokalizacji w samym sercu miasta biurowiec pozwoli pracującym tu osobom poznać wszystkie smaki nowoczesnej Warszawy, zapewniając im dostęp do restauracji, galerii i wielu miejsc spotkań znajdujących się w okolicy – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Atrium 2 zlokalizowany jest na ulicy Pereca, tuż przy rondzie ONZ, w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od wejścia do stacji drugiej linii metra. Dzięki doskonałej komunikacji i dostępności linii tramwajowych oraz autobusowych projekt zapewni szybkie połączenie z najważniejszymi punktami miasta. Przestrzeń wokół inwestycji będzie otwarta dla mieszkańców stolicy. Otoczenie budynku z małą architekturą, ławeczkami i zielenią oraz punkty usługowo-gastronomiczne, razem ze zlokalizowaną na parterze budynku restauracją, będą dostępne nie tylko dla pracowników budynku, lecz również dla okolicznych mieszkańców. Niewątpliwym udogodnieniem są także innowacyjne rozwiązania zastosowane w obiekcie. W Atrium 2 znajdzie się dedykowana najemcom siłownia, której połączenie z nowoczesną aplikacją mobilną umożliwi śledzenie postępów w treningu. Miłośnicy książek będą mogli skorzystać z ogólnodostępnej biblioteki.

fot. mat. prasowe

Biurowiec Atrium 2

Biurowiec zaoferuje najemcom między innymi siłownię i bibliotekę


Atrium 2 – kluczowe fakty i liczby:
  • Całkowita powierzchnia najmu wynosi 20 000 mkw.
  • Atrium 2 składa się z 15 kondygnacji naziemnych i 4 podziemnych.
  • Każde z pięter będzie dysponowało 6 loggiami, oddanymi do użytku najemców.
  • Budynek zaoferuje 126 miejsc parkingowych oraz 40 miejsc dla rowerów.
  • Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym platynowym poziomie.
  • Autorem projektu Atrium 2 jest warszawskie biuro architektoniczne PRC Architekci.
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.
  • Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: