eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › NAV365 – technologie Microsoftu w jednym pakiecie

NAV365 – technologie Microsoftu w jednym pakiecie

2015-05-20 12:40

NAV365 – technologie Microsoftu w jednym pakiecie

Pakiet NAV365 © fot. mat. prasowe

IT.integro wprowadził na rynek nowy produkt, którego celem jest usprawnienie pracy biurowej – pakiet NAV365 łączy w sobie bowiem rozwiązania systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV (kluczowa część pakietu), Microsoft Office 365 oraz chmury obliczeniowej Microsoft Azure.

Przeczytaj także: Projekt Madera od Microsoft

Dzięki połączonym rozwiązaniom oferowanym przez Microsoft Dynamics NAV, Microsoft Office 365 oraz Azure, pracownicy znacznie szybciej i wydajniej mogą wykonywać swoje obowiązki, mają możliwość pracy w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzaniu mobilnym, mogą pracować wspólnie na jednym dokumencie i analizować zmiany zachodzące w raportach w czasie rzeczywistym.

NAV365 jest pierwszym dostępnym na rynku abonamentowym systemem ERP – Microsoft Dynamics NAV.

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Microsoft Word


System ERP dostępny w NAV365 posiada wbudowane szablony Microsoft Word, co znacznie upraszcza edycję wyglądu raportów. Użytkownicy otrzymują do dyspozycji narzędzia prostego wyboru szablonów – opcja ta jest szczególnie przydatna przy drukowaniu wzorców faktur dla różnych typów klientów. Korzystając z Microsoft Dynamics NAV istnieje także możliwość harmonogramowania raportów. Użytkownik korzystający z NAV365 ma możliwość wyboru następujących opcji raportowania:
  • standardowy raport Microsoft Dynamics NAV (RDLC), który wykorzystuje technologię Microsoft Visual Studio i Microsoft SQL Reporting Services,
  • przy użyciu Microsoft Word,
  • do pliku PDF.

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Microsoft Excel


Dzięki integracji systemu ERP Dynamics NAV z Microsoft Excel, istnieje możliwość przesyłania danych i ich generowania na 3 sposoby:
  • poprzez eksport stron, list, arkuszy do Microsoft Excel,
  • poprzez eksport danych budżetowych do Microsoft Excel,
  • poprzez drukowanie raportów w programie Microsoft Excel.

Integracja Microsoft Dynamics NAV z SharePoint


Korzystając z Microsoft Dynamics NAV można stworzyć stronę SharePoint Online, która zapewni dostęp do najważniejszych danych i raportów dla całego zespołu – można obserwować i analizować zmiany zachodzące w nich w czasie rzeczywistym. Wszystkie dane i raporty pochodzą wprost z Microsoft Dynamics NAV. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zyskać dostęp do swojego profilu w systemie ERP.

fot. mat. prasowe

Pakiet NAV365

Pakiet łączy rozwiązania oferowane przez Microsoft Dynamics NAV, Microsoft Office 365 oraz Azure


Integracja Microsoft Dynamics NAV z Power BI


NAV365 udostępnia narzędzia do analizy i przetwarzania danych – Microsoft Power BI. Wśród nich znajdują się:
  • Power Query, umożliwiający gromadzenie danych z wielu różnych źródeł;
  • Power Pivot to narzędzie, które rozszerza możliwości oferowane przez Microsoft Excel, dodając hierarchię, relacje, wskaźniki wydajności KPI. Wbudowana pamięć pozwala na przechowywanie wygenerowanych modeli;
  • Power View umożliwia wyświetlanie danych oraz raportów w sposób interaktywny, za pomocą wykresów i diagramów;
  • Power Map jest narzędziem pozwalającym na integrację danych Microsoft Excel z mapami Microsoft Bing.

Integracja Microsoft Dynamics NAV z OneNote


OneNote jest aplikacją, która umożliwia dodawanie i organizowanie notatek. W pakiecie NAV365 została ona zintegrowana z systemem ERP Dynamics NAV, dzięki czemu pracownicy mogą zamieszczać ważne informacje dotyczące poszczególnych rejestrów bądź całych stron.

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Exchange


Usługa Exchange zawarta w pakiecie NAV365 zapewnia dostęp do poczty klasy biznesowej i kalendarza, a także umożliwia jego współdzielenie ze współpracownikami. Dodatkowo usługa pozwala na wgląd do danych ze wszystkich urządzeń łączących się z Internetem. Dzięki jej integracji z Microsoft Dynamics NAV użytkownicy uzyskują możliwość szybkiej wymiany informacji.

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Microsoft Azure


Microsoft Azure jest chmurą obliczeniową, na której lokowany jest NAV365. Dzięki połączeniu technologii chmurowej z systemem ERP, klient płaci jedynie za wykorzystane zasoby, co znacznie ogranicza koszty utrzymania infrastruktury IT. Dodatkowym atutem chmury jest nieograniczona wydajność.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: