eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Majówka 2014: dokąd wybierają się Polacy?

Majówka 2014: dokąd wybierają się Polacy?

2014-04-19 00:40

Majówka 2014: dokąd wybierają się Polacy?

Santorini © Patryk Kosmider - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Grecja, Egipt, Turcja i Hiszpania to czołowe europejskie destynacje tegorocznych zagranicznych wypadów majówkowych - wynika ze wspólnego raportu Travelplanet.pl i Expandera, w którym eksperci analizują preferencje Polaków w zakresie wycieczek oraz doradzają, jakie produkty finansowe mogą wspomóc ich w weekendowych wojażach.

Przeczytaj także: Majówka 2014: gdzie lecieć?

Choć Polscy turyści mniej chętnie niż w ubiegłym roku planują weekend z biurami podróży, za tegoroczny wyjazd płacą o 4,4% więcej. Średni koszt wypoczynku to 2 400 złotych.

Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i commerce w Travelplanet.pl: – Mniejsze zainteresowanie majówką to jednak nie rynkowy odwrót. W ubiegłym roku dwa dni wolne wypadały w dni powszednie, teraz 3 maja wypada w sobotę, a to zawsze wpływa na ruch turystyczny w tym czasie.

Gdzie na majówkę?

Najchętniej wybierane kierunki nie zmieniają się w porównaniu do poprzedniej majówki – Polacy chcą odpocząć przede wszystkim w Grecji (23,2%), Egipcie (22,5%), Turcji (19,8%) i Hiszpanii (9,1%). Tradycyjnie już dużym zainteresowaniem cieszą się także wycieczki do Francji (głównie do Paryża).

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze destynacje

Najchętniej wybierane kierunki nie zmieniają się w porównaniu do poprzedniej majówki – Polacy chcą odpocząć przede wszystkim w Grecji (23,2%), Egipcie (22,5%), Turcji (19,8%) i Hiszpanii (9,1%).


Boom na egzotykę

Wyraźnie większą popularnością cieszą się egzotyczne wyprawy. Obecnie wyjazdy na Mauritius, Seszele, Kubę, do Peru czy Chin, zaplanowało rekordowo dużo turystów w porównaniu do kilku ostatnich długich majowych weekendów.

Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce w Travelplanet.pl: – Trend do fundowania sobie egzotycznych wyjazdów obserwujemy od jakiegoś czasu. Nie jest to wielki odsetek turystów, ale systematycznie zwiększa się. To naszym zdaniem rodzaj nagród, jakie sprawiają sobie zamożni klienci.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze majówkowe destynacje w 2014 roku

Wyraźnie większą popularnością cieszą się egzotyczne wyprawy. Obecnie wyjazdy na Mauritius, Seszele, Kubę, do Peru czy Chin, zaplanowało rekordowo dużo turystów w porównaniu do kilku ostatnich długich majowych weekendów.

fot. mat. prasowe

Koszty wyjazdów do krajów egzotycznych na tle innych destynacji (w zł)

Wiosenny wypoczynek na Mauritiusie czy Seszelach jest jednak niewspółmiernie droższy od wyjazdów do basenu Morza Śródziemnego czy Egiptu. Średnia cena takiego wyjazdu to 8350 zł za osobę.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: