eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Ascom Poland na targach INTERTELECOM 2003

Ascom Poland na targach INTERTELECOM 2003

2003-02-24 14:08

Od 4 do 6 marca w Łodzi odbędą się XIV Międzynarodowe Targi Łączności INTERTELECOM 2003. Ascom Poland już teraz zaprasza zwiedzających do stoiska nr 1 w hali 1 (Expo). W tegorocznej edycji Targów firma zaprezentuje m.in. nowoczesne aparaty samoinkasujące, urządzenia systemu Powerline Communications (PLC) oraz serię siłowni telekomunikacyjnych, zgłoszoną do konkursu o Złoty Medal INTERTELECOM 2003.

Przeczytaj także: Telekomunikacyjne nowości 3M

Podczas tegorocznych Targów INTERTELECOM Ascom Poland przygotowuje ekspozycję na prestiżowym stoisku numer 1 o powierzchni ponad 200 m2. Na zwiedzających czekać tam będzie szereg atrakcji, a przede wszystkim najnowsze technologie oferowane przez koncern.

O Złoty Medal Targów ubiegać się będzie seria siłowni telekomunikacyjnych Ascom FS 48-2000. Urządzenia te charakteryzują się przede wszystkim działaniem w bardzo szerokim zakresie napięć zasilających, niedostępnym do tej pory na polskim rynku. Rozbudowane możliwości podłączania i konfigurowania dodatkowych alarmów zewnętrznych do sterownika siłowni dają możliwość ograniczenia kosztów instalacyjnych. Atutem siłowni jest także elastyczna, modułowa konstrukcja. Pozwala ona na łatwą konfigurację nie tylko liczby modułów prostownikowych, ale także zestawu zabezpieczeń bateryjnych i odbiorczych. Te właściwości siłowni determinują jej zastosowanie szczególnie przy budowie infrastruktury telefonii GSM. Po zainstalowaniu kolejnych modułów ta sama siłownia może zasilać systemy GSM 3G bez potrzeby dodawania kolejnych siłowni.

Bez wątpienia zwiedzających zaciekawi nowoczesny aparat samoinkasujący produkowany przez koncern Ascom. Nowoczesne urządzenie posiada wiele użytecznych funkcji, m.in. możliwość wysyłania SMS-ów. Ascom Poland znalazł się w gronie firm startujących w przetargu na nowe aparaty publiczne Telekomunikacji Polskiej S.A. Koncern Ascom zainstalował już ponad 1 000 000 aparatów samoinkasujących w 70 krajach.

Na ekspozycji będą także prezentowane systemy telekomunikacyjne ISDN Ascotel 2025/45/65. Stanowią one w pełni cyfrowy system komunikacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw. Centrale te charakteryzują się pojemnością portów wewnętrznych do 200 abonentów oraz rozbudowanymi funkcjami użytkowymi. Dzięki zastosowaniu możliwości sieciowania z systemami innych producentów Ascotel może być użyty do tworzenia rozległych systemów telekomunikacyjnych. System uzupełnia Ascom OfficeCall, który jest serwerową aplikacją CTI. Zapewnia ona wsparcie przychodzących i wychodzących połączeń poprzez zcentralizowane i lokalne bazy danych z każdej stacji roboczej, które wyświetlają odpowiednie dane o rozmówcy na komputerze osoby prowadzącej rozmowę. Jest to idealne rozwiązanie do usprawnienia pracy działów obsługi klienta małych i średnich przedsiębiorstw.

Przedstawiona zostanie także rodzina urządzeń SmartNode - wielousługowych routerów IP zintegrowanych z bramkami VoIP skalowalnymi w zakresie wielkości i doboru interfejsów. To niezwykle interesujące rozwiązanie pozwala na znaczne obniżenie kosztów działania niewielkich biur lub ich oddziałów, jak również firm korporacyjnych, łącząc ich sieci komputerowe i telefoniczne ze sobą.

Platforma UMUX oferowana przez Ascom umożliwia spełnienie najbardziej wymagających potrzeb w zakresie dostępu do nowoczesnych usług teleinformatycznych. Prezentowany na targach węzeł sieci wykorzystujący platformę dostępową UMUX pozwala na dowolne zestawienie przez operatora oferowanych usług. Dzięki temu rozwiązaniu można elastycznie operować ilością oferowanych portów telefonicznych POTS, portów cyfrowych ISDN czy interfejsów transmisji danych w ramach węzła UMUX.

Każdy ze zwiedzających będzie mógł zapoznać się także z urządzeniami systemu Ascom PLC (Powerline Communications) pozwalającymi na korzystanie z Internetu wszędzie tam, gdzie znajduje się gniazdko elektryczne. Idea jest prosta – sygnały danych i głosu są modulowane oraz wprowadzane do sieci energetycznej niskiego napięcia. Dzięki temu system PLC umożliwia stały dostęp do Internetu oraz korzystanie z wielu innych usług związanych z transmisją danych (m.in. telefonia IP) największej liczbie odbiorców, bez konieczności inwestowania w drogie sieci komputerowe. Podczas Targów Ascom Poland przedstawi zastosowanie systemu PLC w szkołach na podstawie doświadczeń z pilotażu "Internet w każdej klasie" przeprowadzonego wraz z programem Interkl@sa.

Warto podkreślić, że technologia PLC jest bezpieczna, co znajduje potwierdzenie w pozytywnej opinii Instytutu Medycyny Pracy oraz certyfikatach zgodności wydanych przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty.

Podczas Targów przedstawiony zostanie również system radiowy amerykańskiej firmy Cirronet. Działający w paśmie 2,4 GHz i 5,8 GHz system typu punkt – wielopunkt pozwala na transmisję o przepływności 1 Mb/s. Ten rodzaj dostępu charakteryzuje się dużą odpornością na zakłócenia i interferencje. System, wykorzystujący małe, zintegrowane z anteną moduły odbiorcze, jest dedykowany do zapewnienia dostępu do Internetu użytkownikowi końcowemu.

Dzięki specjalnie przygotowanym symulacjom o zaletach większości urządzeń goście Targów będą mogli przekonać się samodzielnie, testując je na miejscu.

oprac. : Beata Szkodzin / 4Press

Więcej na ten temat: intertelecom, ascom, ascom poland

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: