eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Co hamuje efektywność pracy?

Co hamuje efektywność pracy?

2019-06-14 12:17

Co hamuje efektywność pracy?

Co hamuje efektywność pracy? © Dan Race - Fotolia.com

Co w największym stopniu szkodzi efektywności pracy? Z badań zrealizowanych przez Ricoh wynika, że jest to m.in. nazbyt skomplikowana digitalizacja dokumentów (41%), mało efektywne procesy wewnętrzne, tzw. efekt wąskiego gardła (39%) oraz nieintuicyjny system archiwizacji (37%). Czym skutkują? Przede wszystkim nieterminowością oraz obniżaniem jakości obsługi klienta (48%). Co za nimi stoi? Przede wszystkim niewłaściwa kultura organizacyjna, ale też źle zaprojektowane procesy oraz brak odpowiedniej infrastruktury lub też jej niedopasowanie do konkretnych zadań.
Mało efektywne narzędzia pracy nie pozostają również bez wpływu na pracowników. Jak się okazuje, kiepskiej jakości zaplecze technologiczne to powód frustracji (47%), niskiej efektywności (43%) oraz utraty motywacji do pracy (41%).
- Wyzwania, którym obecnie muszą sprostać współczesne firmy są ogromne. Szybkie tempo zmian sprawia, że przedsiębiorstwo musi działać sposób bardzo elastyczny. Wymaga to odpowiedniego dostosowania zaplecza technologicznego i kultury organizacyjnej – powiedział Paweł Barski, Marketing Director w Ricoh Polska. – Podczas podejmowania decyzji o inwestycji w nowe narzędzia należy wziąć pod uwagę możliwość ich aktualizacji i dopasowania do zmieniających się potrzeb - dodał.

fot. Dan Race - Fotolia.com

Co hamuje efektywność pracy?

Wyniki badań Ricoh wskazują trzy główne czynniki. Są to: skomplikowana digitalizacja dokumentów (41%), nieefektywne procesy wewnętrzne (39%) oraz nieintuicyjny system archiwizacji (37%).


Jakie korzyści może przynieść wdrożenie nowoczesnych narzędzi?


Reprezentanci europejskiej kadry zarządzającej są przekonani, że wdrożenie nowoczesnych narzędzi oznacza większą efektywność (70%) i motywację do pracy (68%), ale również możliwość lepszego wykorzystania posiadanych przez pracowników kompetencji (67%). Nowoczesne narzędzia umożliwiają ponadto wdrożenie pomysłów i innowacyjnych rozwiązań (67%) oraz redukują liczbę godzin poświęcanych zwykle realizacji żmudnych zadań (66%). Innowacje w miejscu pracy to nie tylko wynik technologicznej rewolucji, ale również sposób na dotrzymanie jej kroku. Wymaga to jednak inwestycji w narzędzia, które odpowiadają zarówno obecnym, jak i przyszłym potrzebom firmy.

O badaniu
Badanie przeprowadzono w styczniu 2019 r. na grupie 2550 przedstawicieli kadry zarządzającej m.in. z Austrii, Belgii, Luksemburga, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: efektywność pracy, nowe technologie

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Kultura w Polsce w 2018 r.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: