eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Co czwarty Polak posiada adres e-mail

Co czwarty Polak posiada adres e-mail

2006-06-09 00:04

Według badania firmy Estymator w ramach projektu EstyMedia już co czwarty Polak posiada adres poczty elektronicznej e-mail. Najwięcej osób korzystających z e-maila jest w dużych miastach - 35 procent oraz wśród osób w wieku od 13 do 19 lat (56 procent).
Kolejną grupą, która często używa poczty elektronicznej są osoby w przedziale wiekowym od 20 do 29 lat, gdzie 51 procent deklaruje posiadanie adresu e-mail. Wraz z wiekiem jednak liczba osób korzystających z poczty elektronicznej maleje. Wśród osób w wieku 30-39 lat 27 procent osób posiada taki adres, a w grupie 40-49-latków 20 procent. W grupie wiekowej 50-59 lat używa poczty elektronicznej 10 procent, w gronie 60-69 lat 5 procent, a wśród najstarszych Polaków (70-80 lat) jedynie 2 procent.

Najwięcej użytkowników poczty elektronicznej mieszka w dużych miastach 35 procent. W małych miejscowościach jest ich już tylko 23 procent, a na wsi tylko 14 procent.

Posiadanie poczty elektronicznej jest również uwarunkowane dochodami. W gospodarstwach domowych, gdzie zarobki sięgają powyżej 4000 złotych miesięcznie, aż 64 procent osób korzysta z adresu e-mail. Wśród gospodarstw domowych, w których zarobki sięgają poniżej 1000 złotych miesięcznie odsetek użytkowników poczty elektronicznej wynosi jedynie 8 procent.

Badanie zostało przeprowadzone w okresie od marca do maja na ogólnopolskiej, losowej próbie 3724 osób w przedziale wiekowym od 13 do 80 lat.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.