eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Ile wydajemy na prezenty świąteczne dla dzieci?

Ile wydajemy na prezenty świąteczne dla dzieci?

2018-12-05 09:08

Ile wydajemy na prezenty świąteczne dla dzieci?

Ile wydajemy na prezenty świąteczne dla dzieci? © Syda Productions - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Uwielbiamy rozpieszczać swoje dzieci. A szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jak wynika z raportu "Ile kosztuje dziecko w Polsce?" przygotowanego przez platformę do obniżania rachunków MAM, rodzice wydają na prezenty dla swoich pociech na mikołajki i pod choinkę w sumie około 500 zł. Ponadto aż 1/4 Polaków przyznaje, że na prezent mikołajkowy oraz bożonarodzeniowy – dla każdego dziecka z osobna – przeznacza odpowiednio od 300 do nawet ponad 2000 zł.
Polacy kupują zabawki dla swoich dzieci nie tylko od święta. Badanie przeprowadzone przez platformę MAM wykazało, że wydają na ten cel średnio 200 złotych miesięcznie. Co i kiedy kupują Polacy?

Dla najmłodszych wszystko


Ponad 60% badanych przyznało, że wydaje na zabawki od 50 do 300 zł miesięcznie. 25% ankietowanych przyznaje, że kwoty te są dużo wyższe i wahają się od 300 do nawet ponad 2000 zł. Z raportu wynika, że rodzice nie potrzebują specjalnych okazji, żeby obdarować pociechę. 18% ankietowanych kupuje zabawki raz w tygodniu, ponad 40% raz w miesiącu, a niemal 21% raz na kwartał. Zaledwie 8,2% rodziców robi to tylko na specjalne okazje. Jakie zabawki rodzice kupują najczęściej?

Duży wybór, z którego Polacy chętnie korzystają


61,5% badanych (61,5%) kupuje zabawki edukacyjne, a 58% klocki i układanki. Zaraz po nich uplasowały się książki i kolorowanki (ponad 55 % wskazań). Lalki i pluszaki kupuje niemal 44% rodziców. Co ciekawe, w czasach tak dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii gry komputerowe nabywa tylko 20% opiekunów, zaś elektronikę – w tym smartfony, konsole lub komputery – zaledwie 16,5%. Rodzice zabawki dla swoich pociech najczęściej kupują w sklepach internetowych (ponad 30% wskazań), co można łatwo wytłumaczyć samą wygodą robienia zakupów oraz konkurencyjnymi cenami. Niemal 29% badanych przyznało, że po zabawki chodzi do sklepów stacjonarnych, a 21,5% wskazało dyskonty oraz markety.

Mikołaj, Gwiazdka, Gwiazdor, czyli grudniowe wydatki


Skłonność polskich rodziców do rozpieszczania swojego potomstwa wzrasta w określonych momentach roku. Mowa m.in. o zbliżających się wielkimi krokami mikołajkach czy świętach Bożego Narodzenia. W tym szczególnym okresie dzieci zwyczajowo odwiedza wówczas, w zależności od regionu Polski, Gwiazdka, Gwiazdor, Dzieciątko czy Mikołaj zostawiający prezenty pod poduszką, choinką czy w skarpecie. Radość najmłodszych wiąże się jednak ze sporym obciążeniem dla portfela opiekunów. Grudniowe wydatki na prezenty to dla statystycznego polskiego rodzica średnia kwota 500 zł. Na prezenty mikołajkowe opiekunowie przeznaczają średnio ponad 230 zł, zaś na bożonarodzeniowe – niespełna 270 zł.

fot. mat. prasowe

Polacy chętnie rozpieszczają swoje dzieci

Rodzice wydają na zabawki dla dzieci nawet 200 zł miesięcznie, a na mikołajki i Boże Narodzenie jeszcze więcej.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Ile wydajemy na prezenty świąteczne dla dzieci?

    Alicja554 / 2018-12-11 08:35:08

    Prezenty dla dzieci zazwyczaj są najdroższe bo byle lalka kosztuje ponad 50 złotych jak nie więcej. Ja to się cieszę, że mam dwóch synków i jak im kupię do składania drewnianego Małego Konstruktora to będą się cieszyć. Przeglądałam w sklepie te zestawy to tam są w środku deseczki do złożenia i kolorowe śrubki jak złoży się dany model bo kilka rodzai jest to naprawdę ciekawie to wygląda.
    odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: