eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie metody płatności wybieramy przy zakupach online?

Jakie metody płatności wybieramy przy zakupach online?

2018-07-05 10:42

Jakie metody płatności wybieramy przy zakupach online?

Jak płacimy na zakupach w internecie? © Andrey Popov - Fotolia.com

Szybki przelew, przelew tradycyjny oraz karta płatnicza. To sposoby płatności, z których korzystamy najczęściej, dokonując zakupów przez internet - wynika z opracowanego przez e-Izbę raportu „Omnicommerce. Kupuję wygodnie”. Wybiera je średnio co trzeci kupujący.
Z wymienionych we wstępie metod płatności korzysta odpowiednio 33, 32 i 31 proc. badanych. Z kolei co piąty z respondentów (22 proc.) wskazuje na płatność kartą u kuriera. Duża popularność tego dostępnego od krótkiego czasu rozwiązania to dowód na to, że było ono naprawdę potrzebne. Popularnością cieszy się również BLIK (26 proc. wskazań).
Wyniki niniejszego badania odzwierciedlają zachowania użytkowników serwisu Przelewy24, którzy coraz chętniej, częściej i odważniej sięgają po najnowsze metody płatności w tym oparte o ideę jednego kliknięcia. Polscy konsumenci są, jak widać, otwarci na nowinki technologiczne w obszarze e-commerce, więc wdrożenie możliwie najnowocześniejszych usług automatyzujących i usprawniających realizację transakcji to must-have każdego serwisu internetowego. Rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie i wymagania klientów - także w zakresie szybkich i wygodnych płatności - stale rosną – tłumaczy Jacek Kinecki, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Przelewy24.

fot. Andrey Popov - Fotolia.com

Jak płacimy na zakupach w internecie?

Jak wynika z raportu e-Izby trzy najpopularniejsze metody płatności przy zakupach w internecie to - szybki przelew, przelew tradycyjny oraz płatność kartą.


Konsumenci kupujący przez internet


Odpowiedzi udzielone przez respondentów wyraźnie wskazują, że szybkie przelewy zdobyły dużą popularność przede wszystkim dzięki płci pięknej - korzysta z nich aż 47 proc. pań. Pozostałe metody płatności są w równym stopniu wykorzystywane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn - maksymalne różnice w ich używaniu sięgają 3p.p. Ciekawych wniosków dostarcza analiza grup wiekowych. Okazuje się, że płatność za pobraniem jest zdecydowanie najbardziej popularna wśród konsumentów najmłodszych, w wieku 15-18 lat. Kartą przy składaniu zamówienia najczęściej płacą osoby w wieku 35-44 lata, a szybkie przelewy wykorzystuje najintensywniej grupa 25-44 lata. Inaczej płacą też konsumenci w zależności od miejsca zamieszkania. Szybkie przelewy to zdecydowanie ulubiona metoda mieszkańców największych miast, powyżej 500 tys. mieszkańców (57 proc.). Wysyłka za pobraniem jest natomiast najchętniej wykorzystywana przez e-konsumentów mieszkających na wsi (61 proc.).

Konsumenci kupujący mobilnie


Z kolei konsumenci kupujący mobilnie wykorzystują nieco więcej metod płatności i w ich przypadku rośnie zdecydowanie pozycja szybkich przelewów (37 proc.), jak i płatności mobilnych (35 proc.). Warto także zauważyć, że płatność kartą przy zamówieniu lub odbiorze jako regularnie wykorzystywane metody wskazało aż 38 proc. m-kupujących.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: