eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Android na celowniku, czyli co 10 sekund nowy wirus

Android na celowniku, czyli co 10 sekund nowy wirus

2017-12-04 12:24

Android na celowniku, czyli co 10 sekund nowy wirus

Android na celowniku © maicasaa - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

O tym, że cyberprzestępcy to wyjątkowo pracowici specjaliści, nie trzeba przekonywać już chyba nikogo. Kolejnym dowodem na słuszność tego stwierdzenia mogą być chociażby najnowsze dane opublikowane przez G DATA. Wynika z nich m.in., że w III kwartale br. wykrytych zostało przeszło 810 965 złośliwych plików wycelowanych w urządzenia pracujące na Androidzie. Taki wynik oznacza 17-procentowy wzrost względem poprzednich trzech miesięcy.
Od początku roku specjaliści z G DATA zdołali odkryć już 2 258 387 nowych próbek szkodliwego oprogramowania. Statystyki pozwalają stwierdzić, że w III kwartale br. liczba wirusów stworzonych specjalnie z myślą o systemie Android była o przeszło 1/5 wyższa niż przed rokiem. Przewidywania analityków G DATA mówią, że bilans tego roku to około 3,5 mln nowych odmian zagrożeń dla systemu Android.
- Ciągle pojawiające się incydenty to dobitny dowód na konieczność nieustającej wręcz pracy nad oprogramowaniem antywirusowym i udoskonalaniem produktu— mówi Robert Dziemianko z G DATA. - Dziura KRACK WLAN, czy luki w zabezpieczeniach Blueborne i Gooligan - to tylko wybrane przykłady zagrożeń czyhających na użytkowników — dodaje ekspert z G DATA.

fot. mat. prasowe

Liczba nowych zagrożeń

Eksperci G DATA wykryli w trzecim kwartale 2017 roku ponad 810 965 nowych plików.


Google zwykle reaguje szybko na wszystkie incydenty i publikuje odpowiednie aktualizacje. Faktem jednak jest, że według statystyk, około 21% użytkowników Androida ma zainstalowanego Androida 7.0, który ma już ponad rok. Najnowsza wersja Androida jest w tej chwili prawie nieużywana, a luki w zabezpieczeniach i problemy są cały czas odkrywane. Konieczne jest podjęcie stosownych kroków przez producentów smartfonów. W przypadku wielu urządzeń wszelkie aktualizacje muszą być dostosowane do zmodyfikowanego systemu operacyjnego producenta sprzętu. Często nie jest jasne, czy aktualizacja konkretnego urządzenia będzie dostępna. W większości przypadków mijają tygodnie, a nawet miesiące, zanim zostanie opublikowana.

fot. mat. prasowe

Liczba nowych zagrożeń rocznie

Eksperci G DATA prognozują wystąpienie około 3 500 000 nowych odmian szkodliwego oprogramowania dla systemu Android w całym roku.


oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Oceń

2 2

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • RAD / 2017-12-05 18:27:52

    Sporo wirusów to także brak świadomości zagrożenia. Ludzie jednak istalują wszystko jak popadnie, a email czy facebook, to dodatkowe zagrożenia. Sporo na ten temat można przeczytać na klikajbezpiecznie Mnie to zatrważa, bo dużo korzystam z androida na co dzień. Jak nie jestem przy kompie, to pocztę odbieram na komórce, ale serwisy społecznościowe już tylko na laptopie. Jakiś czas temu otrzymałem komunikat od sklepu Play, że usunął mi aplikację ze względów bezpieczeństwa. Ale nie było dokładnej informacji, o co chodziło. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.