eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowości w Google: Android w zegarkach

Nowości w Google: Android w zegarkach

2014-06-26 16:52

Nowości w Google: Android w zegarkach

Android Wear © Android.com

W trakcie odbywającej się w San Francisco konferencji biznesowej I/O, Google zaprezentował nowe wersje Androida które niedługo pojawią się na rynku. Pośród nowych systemów znalazł się min. system operacyjny dla zegarków typu smartwatch czy Android dedykowany do obsługi telewizorów.
Głównym tematem konferencji było zaprezentowanie wszechstronności Androida oraz możliwości przeniesienia go na różne urządzenia, od telefonów po zegarki i telewizory.

Jedną z najważniejszych nowości jest system operacyjny Android Wear, z którego korzystać będą urządzenia Samsunga oraz LG. Android Wear umożliwia śledzenie na zegarku wielu informacji, w tym poczty elektronicznej czy powiadomień z serwisów społecznościowych. Wersja systemu zaprojektowana do współpracy z zegarkiem firmy LG będzie miała funkcję dyktafonu oraz możliwość rozpoznawania głosu. Dzięki temu będzie można np. dokonywać rezerwacji, nagrywać wypowiedzi i tworzyć z nich notatki.

Pierwszymi urządzeniami, które będą obsługiwać Android Wear są zegarki Gear Live od Samsunga i G Watch od LG. Obydwa zegarki są dostępne już w sprzedaży.

Kolejną zaprezentowaną przez Google nowością jest VOD – Android TV. Oprócz standardowych usług Video on Demand, system pozwoli wyszukiwać filmy według konkretnych wymagań, nie tylko po tytule. Dodatkowo, za pomocą Android TV będzie można na dużym ekranie obsługiwać swojego smartfona, oraz grać. Android TV będzie można połączyć z Android Wear, co pozwoli na używanie smartwatcha jako pilota.

Pośród prezentowanych nowości znalazł się również Android L – platforma dedykowana dla deweloperów. Jest on wydajniejszy, a zarazem bardziej oszczędny w porównaniu do wcześniejszych wersji systemu. Największą jego zaletą jest możliwość swobodniejszego, trójwymiarowego ustawianie elementów na ekranie.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: