eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rekrutacja pracowników: headhunterzy nie próżnują

Rekrutacja pracowników: headhunterzy nie próżnują

2013-11-23 00:40

Rekrutacja pracowników: headhunterzy nie próżnują

Łowcy głów polują © singkham - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Czy polowanie na zdolnego, wyspecjalizowanego pracownika to powszechny proceder firm rekrutacyjnych? Niemal 60% respondentów portalu rynekpracy.pl przyznało, że spotkało się z propozycją udziału w procesie rekrutacyjnym złożoną przez headhunterów.
Informacje o dotychczasowych doświadczeniach z tzw. „łowcami głów” zebrano wśród czytelników portalu rynekpracy.pl. Jak wynika z  sondy przeprowadzonej przez nasz portal, aż 44% respondentów przyznaje, iż co najmniej raz w ciągu ostatniego roku otrzymało propozycję od headhuntera. Z taką sytuacją nigdy nie spotkało się 41% ankietowanych, zaś 14% nie otrzymało takiej propozycji w ostatnim roku, ale zdarzyło się to w poprzednich latach.

fot. mat. prasowe

Czy w ciągu ostatniego roku otrzymał(a) Pan(i) ofertę od "łowcy głów"?

44% respondentów przyznaje, iż co najmniej raz w ciągu ostatniego roku otrzymało propozycję od headhunter.


Okazuje się zatem, iż próby wyciągnięcia najcenniejszych pracowników innych firm są na porządku dziennym. W dobie niedoboru wykwalifikowanych pracowników, firmy konkurują o tych najlepszych. „Łowcy głów” poszukują swoich „ofiar” głównie na portalach społecznościowych, takich jak Goldenline.

W celu dotarcia do niektórych specjalistów, kontaktują się telefonicznie – dzwonią do konkretnego pracownika w firmie i próbują skusić go lepszymi warunkami zatrudnienia – komentuje Diana Turek, specjalista ds. rynku pracy z Sedlak & Sedlak. Firmy coraz częściej są zmuszone szukać skutecznych sposobów na „ochronę” swoich najlepszych pracowników. W tym celu stosują m.in. procedury utrudniające skontaktowanie się osobie z zewnątrz (headhunterowi) z pracownikiem oraz systemy motywacyjne dla pracowników.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: