eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Zarobki Europejczyków na wakacje 2013

Zarobki Europejczyków na wakacje 2013

2013-08-07 09:12

Zarobki Europejczyków na wakacje 2013

Ile trzeba pracować na wakacje? © DeVIce - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Jesteśmy na wakacyjnym półmetku. Ile muszą pracować mieszkańcy różnych krajów europejskich, aby zarobić na urlopowy wyjazd?

Przeczytaj także: Jaki czas pracy pozwoli na wakacje w 2013?

Ceny wakacyjnych wyjazdów są różne i zależą od wielu czynników. – W celu dokonania obliczeń oszacowaliśmy wartość wyjazdu wakacyjnego na 2 500 PLN – mówi Sylwia Rębisz z portalu wynagrodzenia.pl.

Spośród Europejczyków, najszybciej na swoje wakacje zarobiłby Norweg. Jak policzyli specjaliści z portalu wynagrodzenia.pl, jeżeli otrzymywałby równowartość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, na wyjazd zapracowałby już po 4 dniach. Równie szybko uporałby się z tym zadaniem Duńczyk (również 4 dni). Na trzeciej pozycji znalazł się mieszkaniec Luksemburga, który pracowałby 5 dni.

fot. mat. prasowe

Ile dni muszą pracować Europejczycy na wakacyjny wyjazd?

Najdłużej na swoje wakacje musi pracować Bułgar, któremu uzbieranie odpowiedniej kwoty zajmie prawie dwa miesiące (55 dni)


Najdłużej na swoje wakacje musi pracować Bułgar, któremu uzbieranie odpowiedniej kwoty zajmie prawie dwa miesiące (55 dni). Niestety, Polska znalazła się w ogonie przedstawionego zestawienia. Polakowi, który otrzymuje średnie wynagrodzenie krajowe, zarobienie na wakacje zajęłoby 23 dni. Podobnie byłoby w przypadku Słowaka (24 dni) oraz Czecha (21 dni).

Należy jednak pamiętać, że na wakacje przeznaczamy jedynie cześć swojego wynagrodzenia. Dlatego w rzeczywistości może okazać się, że na wyjazd odkładamy nawet cały rok – komentuje Sylwia Rębisz.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: