eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Pokolenie Y a zwyczaje internetowe

Pokolenie Y a zwyczaje internetowe

2012-12-14 10:20

Przeczytaj także: Rola Internetu w życiu codziennym


Są wszędzie! Smartfony używa się wszędzie, nawet w tych najbardziej prywatnych miejscach. Czas jest elastyczny: dla Pokolenia Y nie ma wyraźnie ustalonej granicy pomiędzy czasem pracy a czasem prywatnym - oba zmieszały się i nachodzą na siebie dniem i nocą.
  • W Polsce aż 4 z 5 respondentów używa smartfonów w łóżku, co też pokrywa się ze średnią światową.
  • Ponad jedna trzecia respondentów używa smartfony w łazience.
  • W skali światowej prawie połowa respondentów (46 procent) stwierdziła, że piszą wiadomości tekstowe, maile i sprawdzają portale społecznościowe podczas posiłków z rodziną i przyjaciółmi.

W Polsce jednak ten odsetek jest niższy - około 20 procent. Co ciekawe, podobny odsetek (23 procent) zanotowano w Japonii.
  • Niebezpieczne jest to, że prawie jedna osoba na pięć przyznaje się do pisania SMS-ów podczas jazdy samochodem, zarówno w Polsce jak i na świecie.

Nie tylko wiadomość tekstowa i mailowa: Rewolucja Aplikacji
  • Prawie 70 procent respondentów Pokolenia Y potwierdziło znaczenie aplikacji mobilnych w ich codziennym życiu, podczas gdy w Polsce wskaźnik ten wyniósł 44 procent.
  • 42 procent respondentów potwierdziło, że głównie korzystają z aplikacji mobilnych dla gier i rozrywki, zaś 35 procent wykorzystuje aplikacje mobilne do pracy.

Jak wiele aplikacji potrzebujemy? Zaskakująco niska liczba spośród wszystkich aplikacji pobieranych codziennie jest wykorzystywana na bieżąco.
  • Większość polskich respondentów Pokolenia Y (79 procent) zgłosiło użycie mniej niż 10 aplikacji regularnie, co można wytłumaczyć relatywnie niskim stopniem korzystania ze smartfonów i tabletów, zjawisko, które szybko może się zmienić wraz ze wzrostem współczynnika stosowania tych urządzeń.
  • W skali światowej - tylko jeden na czterech (24%) ankietowanych korzysta od 10 do 25 aplikacji 60 procent respondentów potwierdza zastosowanie mniej niż 10 aplikacji

Przyjaźń w internecie wobec przyjaźni rzeczywistej: społeczność internetowa nie zna granic geograficznych ani też strefy czasowej.
  • Dwie trzecie respondentów z całego świata potwierdziło spędzenie takiej samej lub większej ilości czasu na zawiązanie stosunków towarzyskich w internecie z przyjaciółmi niż osobiście w rzeczywistości.
  • W Polsce spędzanie osobiście czasu z przyjaciółmi to wciąż najpopularniejszy sposób utrzymywania kontaktów towarzyskich. 56% respondentów potwierdziło, że preferuje właśnie tę formę. 23 procent zaś – wybiera kontakt towarzyski w sieci. 21 procent deklaruje że tyle samo czasu poświęca na taki kontakt zarówno osobiście, jak i on line.
  • Jednak jest różnica jeżeli chodzi o płeć: 38 procent mężczyzn na całym świecie spędza więcej czasu z przyjaciółmi osobiście niż w internecie w porównaniu do 29 procent kobiet.

Czy smartfony zastąpią laptopy w pracy?

W wielu częściach świata smartfony obecnie rywalizują z laptopami będąc pojedynczym najbardziej pożądanym urządzeniem wśród 18-30 latków. Jest on postrzegany jako najbardziej uniwersalny i najbardziej kompaktowy.
  • Gdyby respondenci z 18 krajów mieli wybierać tylko jedno urządzenie, to jedna trzecia z nich preferowałaby smartfona, natomiast nieco więcej niż jedna trzecia wybrałaby laptopy.
  • Z globalnego punktu widzenia smartfony przewyższyły komputery stacjonarne jako urządzenie preferowane w miejscu pracy.
  • Smartfony oceniono jako urządzenie dwukrotnie bardziej popularne od komputera stacjonarnego
    i trzykrotnie bardziej popularne od tableta.
  • W Polsce, odpowiadając na pytanie "gdybyś miał wybrać tylko jedno urządzenie, co byś wybrał", 65 procent respondentów nadal głosowałoby na laptopa, prawie taki sam procent (12 i 11 procent) wybrałoby tablet lub smartfona, zaś tylko 9 procent komputer stacjonarny.
  • Tablety zostały wyróżnione jako preferowane urządzenia Pokolenia Y w Brazylii, podczas gdy w Korei Południowej, 54 procent respondentów preferowała smartfona.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: