eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media X 2012

Najczęściej cytowane media X 2012

2012-11-21 10:48

Najczęściej cytowane media X 2012

Media © Radosław Brzozo - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Największym wydarzeniem w mediach w październiku była publikacja Rzeczpospolitej na temat trotylu na pokładzie wraku prezydenckiego samolotu. Bez względu na to, czy śledztwo potwierdzi obecność trotylu czy nie, całkowicie abstrahując od tego, w jaki sposób odbije się ta publikacja na sprzedaży, poczytności czy opinii gazety, bez względu na kontekst, charakter i ton powołań na ten artykuł - bez wątpienia sprawił on, że Rzeczpospolita była najczęściej cytowanym medium w październiku. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzecim Dziennik Gazeta Prawna - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media IX 2012

Tematyka

Tematyka cytowań w październiku zdominowana była katastrofą smoleńską – złożył się na to domniemany trotyl oraz ekshumacje ofiar katastrofy. Na drugim miejscu znalazły się niepowiązane ze Smoleńskiem sprawy polityczne, na trzecim kwestie ekonomiczne.

fot. mat. prasowe

Tematyka przekazów, w których powoływano się na doniesienia innych mediów

Tematyka cytowań w październiku zdominowana była katastrofą smoleńską – złożył się na to domniemany trotyl oraz ekshumacje ofiar katastrofy.


Prasa

Media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzecim Dziennik Gazeta Prawna.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze tytuły prasowe

Pierwsze miejsce Rzeczpospolita zawdzięcza publikacji na temat trotylu na wraku Tupolewa. Z kolei Gazeta Wyborcza najczęściej cytowana była w kontekście informacji politycznych i ekonomicznych.


Pierwsze miejsce Rzeczpospolita zawdzięcza publikacji na temat trotylu na wraku Tupolewa. Z kolei Gazeta Wyborcza najczęściej cytowana była w kontekście informacji politycznych i ekonomicznych. Często powtarzane były za Gazetą wiadomości dotyczące tzw. drugiego expose premiera Donalda Tuska.

Wiodącym tematem powołań na publikacje Dziennika Gazety Prawnej była ekonomia oraz ustawodawstwo. Dużą popularnością cieszył się artykuł DGP na temat coraz liczniejszych bankructw spowodowanych zadłużaniem się w parabankach.

Tygodnikami cytowanymi najczęściej były Wprost i Newsweek. Miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był magazyn Forbes.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki

Tygodnikami cytowanymi najczęściej były Wprost i Newsweek.


fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze miesięczniki

Miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był magazyn Forbes.


Telewizja

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TVPinfo, na trzeciej TVN. Wysoka cytowalność TVN24 wiąże się z dużą liczbą wypowiedzi polityków z różnych stron sceny politycznej, które mają miejsce na antenie tej stacji – w październiku powtarzane za TVN24 były słowa między innymi Waldemara Pawlaka, Janusza Palikota, Jarosława Gowina czy Jana Krzysztofa Bieleckiego.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze stacje telewizyjne

Wysoka cytowalność TVN24 wiąże się z dużą liczbą wypowiedzi polityków z różnych stron sceny politycznej, które mają miejsce na antenie tej stacji.


 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: