eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Telefonia IP w Polsce

Telefonia IP w Polsce

2005-04-25 00:07

Telefonia IP w Polsce

© fot. mat. prasowe

Co czwarty Polak posiadający dostęp do Internetu deklaruje chęć korzystania z telefonii IP. Wśród nich znajduje się 6% osób, które już z niej korzystają oraz 19% osób, dopiero rozważających wypróbowanie tego sposobu połączeń. Oznacza to, że w Polsce jest ponad 600 tys. obecnych i blisko 2 mln potencjalnych użytkowników telefonii IP - wynika z badania TNS Telecoms Index, realizowanego przez TNS OBOP.

Przeczytaj także: VoiP podbija Amerykę

Głównym powodem korzystania z komunikacji głosowej za pośrednictwem Internetu jest cena, konkurencyjna względem innych sposobów telefonowania – tak odpowiedziało niemal 2/3 osób planujących korzystać z tej formy połączeń.

Z badania TNS Telecoms Index wynika, że 75% Polaków posiadających dostęp do Internetu nie jest zainteresowanych ofertą telefonii IP. Wśród nich zdecydowanie przeważają osoby, które nigdy nie wypróbowały tej usługi i które o niej nie słyszały. Co czwarta osoba niezainteresowana internetowymi aplikacjami VoIP (Voice over IP) uzasadnia swoją niechęć nieznajomością tej usługi.

Wykres. Korzystanie z internetowych aplikacji VoIP. Podstawa: posiadający dostęp do Internetu, N=328.

fot. mat. prasowe


„Można przypuszczać, że wraz z nasileniem kampanii informacyjnej, liczba zainteresowanych telefonią IP wzrośnie nawet dwukrotnie. Wśród 10,4 mln polskich internautów, aż 2,5 mln nie zna tej usługi, a wielu przyznaje, że jest na ten temat niewystarczająco poinformowanych” – mówi Konrad Magdziarz z TNS OBOP.

Przeczytaj także: Telefon IP Yealink SIP-T18P Telefon IP Yealink SIP-T18P

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: telefonia IP, VoIP, telefonia internetowa

Przeczytaj także

Wyniki PTE i OFE w 2004 r.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: