eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Generacja Y a BYOD

Generacja Y a BYOD

2012-06-26 10:40

Przeczytaj także: Generacja Y a BYOD 2013


Bez jakich aktywności pracownicy Generacji Y nie potrafiliby funkcjonować dłużej niż 1 dzień?

Badanie potwierdziło silną zależność pracowników Generacji Y od technologii i mediów społecznościowych. 35 proc. badanych w skali ogólnoświatowej nie wyobraża sobie dnia bez dostępu do social media, a 47 proc. nie potrafiłoby żyć bez SMS-ów. Podobnie dużą liczba ankietowanych deklaruje, że nie mogłaby przetrwać jednego dnia bez rozmów telefonicznych i e-maili. Polacy są znacznie bardziej przywiązani do rozmów telefonicznych, e-maili i SMS-ów. Dnia bez tej formy komunikacji nie wyobraża sobie odpowiednio 61, 53, 52 proc. naszych rodaków. W mniejszym stopniu Polacy korzystają z serwisów społecznościowych i chatu – tylko 17 i 16 proc. badanych stwierdziło, że musi codziennie komunikować się za pośrednictwem social mediów i chatów.

fot. mat. prasowe

Aktywności pracowników Generacji Y

35 proc. badanych w skali ogólnoświatowej nie wyobraża sobie dnia bez dostępu do social media


Dlaczego pracownicy Generacji Y korzystają ze swoich prywatnych urządzeń mobilnych w pracy?

Dla ankietowanych głównym powodem korzystania z własnych urządzeń mobilnych w celach zawodowych jest fakt, że po prostu lubią oni używać osobistych tabletów i smartfonów i mieć stały dostęp do wszystkich aplikacji. Uważa tak 33 proc. badanych na świecie, 28 proc. w regionie EMEA i 33 proc. Polaków. Drugą przyczyną dla ankietowanych jest wzrost efektywności pracy (26 proc. globalnie, 28 proc. EMEA i 24 proc. Polaków). Na trzecim miejscu respondenci wymieniają fakt, że prościej jest korzystać z mniejszej liczby urządzeń. Sądzi tak 24 proc. badanych zarówno w skali globalnej, jak i w regionie EMEA oraz 14 proc. Polaków. 26 proc. naszych rodaków deklaruje, że nie chce wykorzystywać własnych urządzeń w pracy.

fot. mat. prasowe

Powody korzystania z prywatnych urządzeń mobilnych w pracy

33 proc. badanych na świecie, lubi używać osobistych tabletów i smartfonów i mieć stały dostęp do wszystkich aplikacji


Jakie są największe zagrożenia dla firmy wynikające z używania przez pracowników własnych urządzeń mobilnych?

Z badania wynika, że największym zagrożeniem dla firmy, wynikającym z używania przez pracowników własnych urządzeń mobilnych w celach zawodowych jest zwiększenie ryzyka poświęcania czasu pracy na prywatne sprawy (46 proc. globalnie, 44 proc. EMEA, 50 proc. Polska). Kolejnym niebezpieczeństwem jest wzrost ryzyka infekcji szkodliwym oprogramowaniem lub utraty poufnych danych (42 proc. w skali ogólnoświatowej, również 42 proc. w krajach EMEA, 36 proc. w Polsce). Najmniejszą wagę respondenci przywiązują do zwiększonego ryzyka złamania prawa lub utraty reputacji przez firmę spowodowane przesyłaniem nielegalnych informacji lub niechcianych treści. Uznało tak 10 proc. ankietowanych na świecie i 11 proc. z regionu EMEA. Na tym tle Polacy wykazali się nieznacznie większą świadomością wpływu mobilnych ataków na wizerunek firmy. Zagrożenie to jest istotnym problemem dla 12 proc. naszych rodaków.

fot. mat. prasowe

Zagrożenia dla firmy wynikające z używania własnych urządzeń

Największym zagrożeniem dla firmy, jest zwiększenie ryzyka poświęcania czasu pracy na prywatne sprawy (46 proc. globalnie)


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: