eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jakie ceny noclegów w weekend majowy?

Jakie ceny noclegów w weekend majowy?

2012-04-27 11:20

Przeczytaj także: Majówka 2024 może być tańsza


Analiza cen w innych polskich miejscowościach, które cieszą się popularnością podczas weekendu majówkowego, przeprowadzono po wcześniejszym podzieleniu ich na te górskie, nadmorskie i te znajdujące się na Mazurach. We wszystkich zbadanych przez serwis eSKY.pl przypadkach, na czas długiego weekendu ceny podniesiono. Najtaniej można spędzić majówkę na południu Polski, najdrożej jest na Mazurach.

- Muszę podkreślić, że w przeprowadzonej przez nas analizie nie były brane pod uwagę kwatery prywatne. Ma to w tym wypadku duże znaczenie, bo najczęściej to właśnie ich właściciele najmocniej podnoszą ceny. Mogą je zmieniać właściwie w sposób dowolny i jeżeli widzą zapotrzebowanie na pokoje i zainteresowanie gości, to wykorzystują właśnie takie momenty jak długie weekendy, by zarobić więcej – tłumaczy Piotr Woś z eSKY.pl. – Bardzo często jest tak, że kwatery te nie mają strony internetowej, stałego cennika więc nikt nie widzi tego, jak mocno manipulują stawkami.

Miejscowości, które poza Zakopanem cieszą się popularnością w górach to: Wisła, Karpacz i Polanica. W tym roku pojedzie tam o 13 proc. turystów więcej niż w roku ubiegłym. Najmniej podniesiono ceny w Wiśle – choć z wymienionych miejscowości to w niej zrobiono najwięcej rezerwacji – w czasie majówki średnia cena pokoju dwuosobowego w hotelu to 229 PLN, czyli o 9 proc. więcej niż normalnym okresie. Największe podwyżki dotyczą Karpacza, w czasie długiego weekendu noclegi będą tu droższe aż o 23 proc. – a mimo to nadal jest to najtańsza opcja wśród popularnych górskich miejscowości i średnia cena pokoju dwuosobowego to 173 PLN. Za dobę w Polanicy zapłacimy średnio 208 PLN.

Wśród nadmorskich miejscowości największą popularnością – zaraz po Sopocie cieszą się: Łeba i Władysławowo. Tu również ceny zostały podniesione na czas długiego weekendu. I choć w Łebie mniej niż we Władysławowie, to nadal jest ona droższa. Średnia cena noclegu w pokoju dwuosobowym w Łebie to 218 PLN, co jest ceną o 12 proc. większą niż normalna, we Władysławowie koszt hoteli podniesiono o 21 proc. i za dobę w czasie długiego weekendu będzie trzeba zapłacić średnio 191 PLN.

Na Mazurach długi weekend najmniej wpłynął na ceny noclegów, a mimo to są tu one najwyższe ze wszystkich popularnych wśród Polaków regionów majówkowych. Noclegi w Augustowie są w pierwszych dniach maja zaledwie o 3 proc. droższe niż normalnie, a średnio za dobę w pokoju dwuosobowym należy zapłacić 232 PLN. Drugie, jeżeli chodzi o miejscowości mazurskie, są Mikołajki, ceny podniesiono tu o 9 proc. i tym sposobem nocleg w pokoju dwuosobowym kosztuje średnio 214 PLN. Najtańsze w tym przypadku jest Giżycko, gdzie jest o 5 proc. drożej, ze średnią ceną pokoju dwuosobowego w wysokości 188 PLN.

poprzednia  

1 2

Bibby MSP Index IV 2011

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: