eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najczęściej cytowane media I 2005

Najczęściej cytowane media I 2005

2005-03-03 00:02

Najczęściej cytowane media I 2005

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W styczniowym rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów, przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów, liderem została Rzeczpospolita. Na drugim miejscu utrzymuje się Gazeta Wyborcza, a na trzecim - Życie Warszawy. Sposród stacji radiowych najwyżej sklasyfikowano Radio Zet, a wsród stacji telewizyjnych - TVN. Najczesciej cytowanym portalem internetowym był Onet.pl.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media VII 2011

W okresie od 1 do 31 stycznia 2005 r. dziennikarze cytowali wiadomości podawane na łamach innych mediów 5659 razy (3899 razy w prasie, 1048 w telewizji i 712 w radiu). Najwięcej odwołań dotyczyło Rzeczpospolitej (Wyk. 1), na którą powoływano się 1152 razy. Dziennik ten cytowano najczęściej w przeglądach prasy, a także w kontekście sprawy PZU i polityki.

Wśród rozgłośni radiowych najwyżej w rankingu znalazło się Radio Zet, wyprzedzające PR 3 PR i RMF FM. Wśród stacji telewizyjnych zwyciężyły TVN i TVP1, a najcześciej cytowanym portalem internetowym był w styczniu 2005 roku Onet.pl.

Najwięcej cytatów stanowią przeglądy prasy; na drugiej pozycji uplasowały się materiały dotyczące polityki, a na trzeciej – publikacje dotyczące życia społecznego. Nowymi tematami, jakimi zajmują się media są: lustracja, lista Wildsteina oraz afera – Energa.

Najczesciej cytowano media ogólnopolskie – 4923, zaś media lokalne - 736 razy. Najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem ponownie zostało Życie Warszawy. W rankingu mediów najczęściej cytowanych poza przeglądami prasy również zwycieżyła Rzeczpospolita (Wyk. 2).

W każdym miesiacu Instytut Monitorowania Mediów analizuje wszystkie przekazy prasowe, telewizyjne i radiowe, w których ich autorzy powołuja sie na doniesienia innych mediów. Badaniu poddawanych jest ok. 500 tytułów prasowych, 6 stacji telewizyjnych oraz wybrane programy 5 rozgłosni radiowych.

http://www.instytut.com.pl

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Wirusy i trojany II 2005

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: