eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Sylwester dla singli

Sylwester dla singli

2011-12-30 13:57

Sylwester dla singli

Single i Sylwester - rozwój dyskusji na portalach internetowych © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Pani wcale nie szuka pana przed Sylwestrem, a każdy organizator imprezy z otwartymi ramionami czeka na singli. Znak czasów czy wstydliwe przemilczanie kłopotów? - sytuację singli przed Sylwestrem zbadał Instytut Monitorowania Mediów w ramach projektu Kompas Social Media. Największym wygranym raportu okazał się... film.
Sylwestrowa cisza w Internecie

Single to wdzięczny temat w Internecie – ponad 15 tysięcy przekazów w ciągu dwóch miesięcy! Ograniczenie badania do zagadnień związanych z Sylwestrem spowodowało jednak znaczne zmniejszenie tej liczby - do 440 materiałów. Co więcej, najpopularniejszym tematem okazał się film „Sylwester w Nowym Jorku” – pojawiło się 170 publikacji polecających tę produkcję zarówno parom, jak i singlom.

Niech żyje bal

Z analizy materiałów internetowych wynika, że single nie powinni czuć się dyskryminowani w Sylwestra. Wyszukiwanie frazy „sylwester dla singli” zaowocowało ok. 60 materiałami na temat imprez „tylko dla singli”. Takie imprezy albo już są organizowane, albo sygnalizowana jest na forach internetowych potrzeba ich zorganizowania. Z analizy materiałów wynika, że Sylwestry dla singli odbywają się we wszystkich dużych miastach. Mniejsze miasta nie pozostają gorsze i zaawansowane plany dotyczące takiej inicjatywy powstają chociażby na forum Ostrołęki. Interesującym wyjątkiem była jedna publikacja na forum internetowym, w której internautka ubolewała, że „nie ma czegoś takiego jak sylwester dla singli”.

fot. mat. prasowe

Single i Sylwester - rozwój dyskusji na portalach internetowych

Single i Sylwester - rozwój dyskusji na portalach internetowych


Ciekawy jest fakt, że w stosunkowo niewielkiej liczbie materiałów pojawiły się tak zróżnicowane propozycje sylwestrowe. Single zapraszani są nie tylko na typowe zabawy sylwestrowe, ale też na Sylwestra tantrycznego lub do… sanktuarium w Licheniu.

Imprezy przeznaczone wyłącznie dla singli to nie jest jedyny wariant spędzenia sylwestrowej nocy. Zdecydowana większość rozrywek reklamowa jest jako „dla par i singli”. Standardem jest podawanie kosztów imprezy sylwestrowej w przeliczeniu na osobę, a nie parę. Błyskawiczne kursy tańca przed Sylwestrem to również nie jest opcja przeznaczona wyłącznie dla osób posiadających partnera.

Polscy single już od wielu lat uczestniczą w imprezach sylwestrowych im dedykowanych. Osoby żyjące bez partnera to bardzo aktywna grupa, która potrafi wziąć sprawy w swoje ręce. Użytkownicy naszego serwisu biorą udział w balach i wyjazdach dla singli, a także w imprezach, które sami organizują i na które zapraszają się wzajemnie za pośrednictwem Sympatii. Jednak jak wynika z naszych badań osoby żyjące w pojedynkę uważają, że rynek usług i produktów dla singli jest w naszym kraju bardzo ubogi. Firmy nie zauważają jeszcze potrzeb singli, mimo tego, że co piąty Polak nie ma partnera. W tym temacie nie dorównujemy kroku krajom zachodnim – mówi Ewa Sapieja z serwisu Sympatia.pl. Sylwester to dobry czas na zawieranie nowych znajomości, warto więc świętować w gronie przyjaciół bądź innych singli. Witaniu Nowego Roku towarzyszy atmosfera otwartości i optymizmu, a te dwie rzeczy to podstawa dobrej zabawy – dodaje Ewa Sapieja.

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 2

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: