eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Projekt szpitala w Żywcu przyjęty

Projekt szpitala w Żywcu przyjęty

2011-12-21 10:45

Przeczytaj także: Biurowiec Wola House w Warszawie


Projekt budowy szpitala w Żywcu prezentowany jest kilkunastu instytucjom finansowym, zainteresowanym finansowaniem pierwszego w Polsce PPP w służbie zdrowia. W proces ten zaangażowane jest także starostwo w Żywcu. Banki chcą poznać szczegóły modelu biznesowego, w tym między innymi strukturę przychodów i kosztów, podział ryzyka pomiędzy partnerem publicznym i prywatnym oraz szczegółowe zapisy umowy projektu PPP. W ciągu kilku tygodni przedstawią one warunki kredytowe, potwierdzone przez komisje kredytowe.

W szpitalu idzie nowe

Dla instytucji finansowych, zainteresowanych pilotażowym projektem PPP w służbie zdrowia, ważna jest również obecna działalność szpitala powiatowego w Żywcu, a zwłaszcza procedury medyczne kontraktowane przez NFZ. Dobra informacja jest taka, że szpital od 2009 co roku ma zapewnione większe finansowanie i sukcesywnie wzrasta jego rentowność – mówi Antoni Juraszek, dyrektor szpitala. Już zaczęliśmy budować markę nowego szpitala, w którym pracować będzie cały obecny zespół oraz nowa kadra medyczna – wyjaśnia. Władze szpitala informują personel o planach rozwoju usług, szkoleniach, lepszych warunkach zatrudnienia oraz o stworzeniu nowych miejsc pracy. Cały zespół nie może doczekać się realizacji tych planów i przeprowadzki do nowego szpitala.

fot. mat. prasowe

Szpital powiatowy w Żywcu

Szpital powiatowy w Żywcu

W 2015 roku na Polach Lisickich w Żywcu otwarty zostanie nowoczesny szpital, którym przez 30 lat zarządzać będzie InterHealth Canada, kanadyjska firma, wywodząca się z sektora publicznego, która specjalizuje się w inwestowaniu i w zarządzaniu placówkami medycznymi na całym świecie. Jego budowa zacznie się w październiku 2012 roku i potrwa dwa lata. Potem nastąpi okres rozruchu, a w 2015 roku placówka przyjmie pierwszych pacjentów. Szpital będzie dostępny w ramach publicznej służby zdrowia.

Władze samorządowe będą monitorować jakość usług medycznych oraz efektywność placówki. Umowa podpisana między stroną publiczną i prywatną określa rygorystyczny sposób kontroli, w tym wprowadza także obowiązek przeprowadzania audytów zewnętrznych. Dodatkowo także pacjenci będą oceniać szpital, a ankiety sprawdzające ich satysfakcję, będą miały konsekwencje finansowe dla inwestora.

poprzednia  

1 2

oprac. : Kamila Urbańska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: