eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Internetowa Rewolucja w sektorze MSP

Internetowa Rewolucja w sektorze MSP

2011-11-24 12:23

Internetowa Rewolucja w sektorze MSP

Spontaniczna znajomość form reklamy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

W ciągu dwóch lat trwania akcji do Internetowej Rewolucji przystąpiło już ponad 50 tys. firm. Od października 2010 r. w szkoleniach dotyczących obecności i promocji w Internecie wzięło udział ponad 7,5 tys. przedsiębiorców i studentów z 23 miast z całej Polski. Według nowych badań, coraz więcej przedsiębiorców uważa, że Internet jest dobrym narzędziem promocji firmy i dostrzega jego potencjał w dotarciu do klientów z zagranicy. Dlatego 2012 będzie ważnym rokiem dla akcji Internetowa Rewolucja, w kontekście zbliżających się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej i związanej z nimi aktywności przedsiębiorców.

Przeczytaj także: Jacy przedsiębiorcy w sektorze MSP?

Internetowa Rewolucja to akcja edukacyjna skierowana do małych i średnich firm, które nie są obecne w Internecie. Jej organizatorami są Google, home.pl i PKPP Lewiatan, a patronat nad nią objęło Ministerstwo Gospodarki.

Od października 2010 r. Internetowa Rewolucja odwiedziła 23 miasta. W pięciu z nich – Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Gliwicach, odbyły się Dni Internetowej Rewolucji, całodniowe wydarzenia, w ramach których przedsiębiorcy mogli wziąć udział w darmowych szkoleniach na temat obecności w Internecie. Każde ze spotkań odwiedziło około tysiąca osób. W maju 2011 r. Internetowa Rewolucja wyruszyła specjalną ciężarówką w większą trasę po Polsce i odwiedziła aż 18 miast - Białystok, Olsztyn, Elbląg, Koszalin, Szczecin, Zieloną Górę, Bydgoszcz, Toruń, Płock, Łódź, Radom, Lublin, Kielce, Częstochowę, Opole, Katowice, Bielsko-Białą i Rzeszów. W bezpłatnych szkoleniach w tych miastach wzięło udział ponad 2,5 tys. przedsiębiorców. Łącznie w szkoleniach Internetowej Rewolucji wzięło udział już ponad 7,5 tys. osób.

- W Polsce rosnącym problemem jest relatywnie wysokie zróżnicowanie rozwoju gospodarczego poszczególnych regionów, w tym także przedsiębiorstw. Korzystanie
z nowoczesnych technologii m.in. z Internetu, to nie tylko szansa na rozwój technologiczny regionów oraz firm, ale to przede wszystkim impuls do wzrostu społeczno-gospodarczego. Właśnie dlatego cieszymy się z sukcesów Internetowej Rewolucji – wyjaśnia Lech Pilawski, Dyrektor Generalny Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

- Dziękujemy partnerom Internetowej Rewolucji za wytrwałość w docieraniu do mikro i małego biznesu. Przy coraz większej konkurencji, ale i możliwości działania poza granicami kraju, firmy dostrzegają korzyści z reklamy, handlu i usług online. Polski handel elektroniczny rośnie najszybciej w Europie, a polskie firmy rozwijają się dynamiczniej dzięki zdobytej wiedzy i wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi komunikacji - mówi Sebastian Christow, Dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Gospodarki.

 

1 2 3

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: