eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Wyniki wyborów w social media

Wyniki wyborów w social media

2011-10-19 13:05

Przeczytaj także: Kandydaci w wyborach nieprzygotowani do rekrutacji


fot. mat. prasowe

Rozkład sił w Sejmie wg PKW a rozkład sił w social media wg Kompasu

Rozkład sił w Sejmie wg PKW a rozkład sił w social media wg Kompasu

Wizja rządów po zwycięstwie PO

Razem w wynikami wyborów pojawiły się pierwsze spekulacje na temat składu nowego rządu, utrzymania dotychczasowego jego kształtu, zmiany poszczególnych ministrów. Przedstawiano teorie na temat rzekomego połączenia sił Ruchu Palikota i Platformy Obywatelskiej w koalicje rządzącą. Dyskutowano również o możliwości wykluczenia PSL z rządu na rzecz Ruchu Palikota.

Dlaczego Napieralski przegrał wybory?

Internauci roztrząsali również fakt niskiego wyniku wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a ich krytyka skupiła się na liderze partii – Grzegorzu Napieralskim. Komentarze nasiliły się, kiedy Napieralski ogłosił ustąpienie z zajmowanego w SLD stanowiska. W kontekście dyskusji o SLD pojawił się również wątek Janusza Palikota i jego partii, która zdaniem internautów uzyskała poparcie głównie kosztem SLD. Internauci, ze względu na zapowiedź Grzegorza Napieralskiego o ustąpieniu ze stanowiska szefa partii dyskutowali o wyborze innego lidera. Osobą, której kandydaturę rozważano był Ryszard Kalisz.

PJN – mało w realu, mało w sieci

Najmniej publikacji pojawiło się na temat partii Polska Jest Najważniejsza. Szczególnie podkreślano wypowiedź Pawła Kowala na temat „lewactwa” w sejmie. Jeden z internautów stwierdził, że Paweł Kowal popełnił strategiczny błąd odchodząc z PiS. Wypowiedzi na temat PJN nie wywołały jednak zbyt wielkich dyskusji i przeszły niemalże bez echa w mediach społecznościowych.

fot. mat. prasowe

Udział poszczególnych źródeł w ogólnej dyskusji wyborczej

Udział poszczególnych źródeł w ogólnej dyskusji wyborczej


Informacje o badaniu
Badanie przeprowadzone w ramach Kompasu Social Media opracowano na puli 15 000 materiałów z social media zgromadzonych w dniach 10-12 października 2011 roku. Pod uwagę wzięto portale społecznościowe, w tym ogólnodostępne wpisy na forach, blogach, mikroblogach i serwisach społecznościowych obecnych w ofercie Instytutu Monitorowania Mediów. Analizowano wyłącznie materiały, w których pojawiła się pełna nazwa partii zarejestrowanej w wyborach do parlamentu w 2011 oraz/ lub imię i nazwisko lidera ugrupowania. Pod uwagę wzięto hasła: Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Ruch Palikota, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska Jest Najważniejsza, Polska Partia Pracy oraz nazwiska: Donald Tusk, Jarosław Kaczyński, Janusz Palikot, Grzegorz Napieralski, Waldemar Pawlak, Paweł Kowal, Bogusław Ziętek.

poprzednia  

1 2

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: