eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media VIII 2011

Najczęściej cytowane media VIII 2011

2011-09-28 12:28

Najczęściej cytowane media VIII 2011

Główne źródła powołań na informacje o celebrytach © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

W sierpniu 2011 roku za najbardziej opiniotwórcze media w Polsce można było uznać Rzeczpospolitą (704) i Gazetę Wyborczą (520). Na kolejnym miejscu wśród najczęściej cytowanych znalazła się TVN24 (281) - informuje Instytut Monitorowania Mediów. Domniemania w sprawie śmierci Andrzeja Leppera miały wpływ na wyniki cytowań TVPInfo oraz TOK FM, wyniosły również niezalezna.pl na trzecie miejsce zestawienia portali internetowych. Plotki z życia gwiazd i newsy sportowe były popularniejszym tematem przywołań niż zbliżające się wybory parlamentarne.

Przeczytaj także: Monitoring mediów: cytowania I 2019

fot. mat. prasowe

Najczęściej cytowane media

Najczęściej cytowane media

Wśród pięciu najczęściej cytowanych mediów sierpnia znalazł się Super Express. Tym samym, według założeń badania „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” prowadzonego przez IMM nieprzerwanie od ponad siedmiu lat, SE dołączył do grona prasy mającej wpływ na kształtowanie się dyskusji: Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej oraz Dziennika Gazety Prawnej.

Na jakie informacje powoływano się najchętniej w odniesieniu do Super Expressu? Na te wakacyjne i rozrywkowe – można było dowiedzieć się jak wróżyć z kota i kto z ciekawości włożył głowę w słup energetyczny. Chętnie rozpowszechniany był też info – graficzny news o minister edukacji narodowej Katarzynie Hall, która zdjęła spodnie przed fotoreporterem Super Expressu. Dzięki temu tabloid doczekał się cytowania nawet przez Rzeczpospolitą. Mediom podobały się też wskazówki biskupa częstochowskiego jak przeklinać bez grzechu, które jako pierwszy opublikował właśnie Super Express.

fot. mat. prasowe

Główne źródła powołań na informacje o celebrytach

Główne źródła powołań na informacje o celebrytach

W kolejnym raporcie IMM sprawdzi, czy wysoka pozycja tabloidu oraz zdominowanie tematyki powołań przez plotki z życia gwiazd (trzecia pozycja w rankingu najczęściej przywoływanych tematów z mediów), to tylko efekt apogeum sezonu ogórkowego. A najpopularniejszymi źródłami informacji o celebrytach były w sierpniu Fakt i Super Express. W dalszej kolejności wakacyjnego rankingu znalazły się kolorowe magazyny Gala i Viva, portal pudelek.pl oraz telewizja TVN.

W rankingu piętnastu najczęściej cytowanych mediów znalazło się w sumie 11 tytułów prasowych (Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna, Super Express, Fakt, Wprost, Newsweek, Puls Biznesu, Przegląd Sportowy, Polityka, Gazeta Polska), 2 stacje telewizyjne (TVN24 i TVN), oraz 2 stacje radiowe (RMF FM, TOK FM).

Tematyka

fot. mat. prasowe

Tematyka przekazów, w których powoływano się na doniesienia innych mediów

Tematyka przekazów, w których powoływano się na doniesienia innych mediów

W sierpniu media cytowały inne media głównie w kontekście polityki polskiej i informacji ekonomicznych. Na trzecim miejscu wśród najbardziej popularnych tematów cytowań znalazły się wiadomości z życia gwiazd. Wyraźnie wyróżniły się też informacje dotyczące śmierci Andrzeja Leppera.

Prasa

Wśród najczęściej cytowanych przekazów prasowych na pierwszej pozycji znalazły się publikacje z Rzeczpospolitej. Do rankingu zakwalifikowały się: 4 dzienniki ogólnopolskie, 3 tygodniki, 1 dziennik ekonomiczny oraz 2 tabloidy.

Rzeczpospolitą cytowano głównie powołując się na informacje ekonomiczne, rankingi i sondaże oraz wiadomości związane ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Na Rzeczpospolitą najczęściej powoływał się Polsat News. Cytowania Gazety Wyborczej dotyczyły w największym stopniu polityki polskiej. Polsat News był medium najczęściej powołującym się na informacje z Gazety Wyborczej. Dziennik Gazeta Prawna był z kolei przywoływany w związku z informacjami ekonomicznymi oraz dotyczącymi rynku pracy, a cytowany najczęściej przez radio TOK FM.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników znalazły się: Wprost, Newsweek i Polityka. Tuż za nimi Gazeta Polska.

Miesięcznikami, na które najczęściej powoływały się inne media w sierpniu, były Forbes oraz Press.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: